Добрий нудний велетень

1 коментувати
Акела промахнувся, акула не спливла – новий фільм Стівена Спілберга виявився малоцікавим. М'яко кажучи

Літо – час сімейних хітів, і Голлівуд розписав календар гучних прем'єр на багато червнів вперед. У цьому сезоні одним з явних претендентів на звання Головного Річного Шлягера був «Великий Добрий Велетень» Спілберга. Але не склалося.

Є такий непоганий музичний анекдот: якось братки/депутати/олігархи (без різниці, психотип один) замовляють на свій корпоратив джазових музикантів, головний замовник, сидячи біля піаніста, після імпровізації останнього, нахиляється до нього і по-доброму, без наїзду, запитує: «Що, не виходить?»

Так от, якби Спілберг у джаз (арт-хаус який-небудь) вдарився, так ні – екранізації піддалася відома поп-казка Роальда Даля («Чарлі і шоколадна фабрика», «Гремліни»). Сюжет простий і «проданий» в трейлері: добрий велетень викрадає з дитбудинку дівчинку, і вони разом збираються протистояти злим велетням. Павлік Морозов аплодує лежачи, а Дональду Трампу, напевно, припаде до смаку ідея депортації істот, потреби яких відрізняються від норми. Іншим фільм теж може сподобатися, але мене не зачепило. Хоча історія зворушлива і намальовано чудово, але невлучно.

Однойменна казка входить у топ-200 кращих книг в історії за версією ВВС, здавалося б – бери та переказуй, благо, тепер можна намалювати все. Спілберг якраз вдало випустився зі «Шпигунським мостом» і знову кинувся в бій, прихопивши з собою актора Марка Райленса («Оскар» за другий план). Коротше, все говорило про те, що на нас чекає гарний фільм. А тут промах. У мене є один товариш, який завжди засинає в кіно, навіть на найбільш зубодробильному екшені. Цього разу спати хотілося мені. Страшно.

Дідусь Спілберг – одна з найвпливовіших персон в цьому бізнесі, планета йому зобов'язана за «Список Шиндлера» та інші віхи в кіноісторії, але останнім часом у автора «Інопланетянина» та «Капітана Гука» сімейні фільми перестали виходити. Не далі як п'ять років тому Спілберг випустив дуплет з «Бойового коня» і «Тінтіна», які не стали подіями. Так ось: «Велетень» слабший за обидва.

Можливо, зі сценаріями не щастить, а може, синдром Бессона – коли режисер хапається за купу проектів, скрізь вішає своє ім'я і промахується. Прикро за дідуся. І ще, на жаль, доводиться визнати, що через такі проекти кіностудії змушені плодити невигадливі супергеройські саги, які гарантовано спливуть.

З плюсів: лицьова анімація, технології скачуть далі. З явних мінусів – важка мову, легкий передоз з фердибунчиками. Зате спасибі за фразу «Доброго ранку, ВДВ».

Загальна: прогноз на хіт не спрацював, шість з десяти (з поваги до творця) з тегом #НЛ – На Любителя.

P. S. Циганська пошта нарадила фільм «Відьма» (Переказ Нової Англії). Я зазвичай хоррори пропускаю, але «цигани» наполягали – зла казка, новий погляд на класичний сюжет. Подивився. Рекомендую. Жорсткий фільм, що розповідає про часи, коли ще не можна було запитати у Гугла, хто це виє за вікном.

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по неділях

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.