«Діпан» або пропав

0 коментувати
Окремий плюс стрічки "Діпан" – оригінальний сюжет. У часи супергеройських франшиз будь-яке людське кіно отримує додатковий шанс на перегляд

Оминути увагою цікавий фільм досить просто. Пропустити блокбастер можна тільки при принциповому небажанні їсти все, чим годує Голлівуд – ну не можна цікавитися кіно і не знати, що вийшли «Зоряні війни». Зате в малій вазі, серед бюджетних виробів і принципового арт-хаусу, елементарно можна заблукати і втратити цікавий фільм, бо побачити абсолютно все – не в людських можливостях.

І тоді на допомогу приходять фестивалі, чиє завдання – вибирати з гальорки знакові роботи і виводити їх не те, щоб на сцену, а хоча б в прохід. Саме звідти фільм для сьогоднішнього четвергового огляду «Діпан», володар крайньої на сьогодні Золотої пальмової гілки.

Канни періодично представляються отаким Оскаром навпаки, який населяють євроестети з мізинцями наголо. Але в даному випадку зацікавив не статус переможця, а ім'я режисера – Жак Одіар. Це той, хто зняв «Пророк» («Un prophète»), приголомшливу історію хлопчини Маліка, який піднявся у французькій в'язниці, а отже, буде схоже на правду.

Фабула така: тигр звільнення Таміл-Ілама по імені Діпан біжить зі Шрі-Ланки до Франції. За підробленими документами, а для цього йому потрібні дружина і дочка. Діпан підбирає для комплекту перших-ліпших біженців і ось вони в Європі, намагаються вжитися разом в соціальному житлі посеред наркопритону.

І знову зізнаюся – якщо б не Одіар, на таку фабулу я б не клюнув – навколо вистачає зла, щоб тебе чіпав контент, замішаний на ліберальних стогонах про долю емігрантів. Так, шкода, як дітей Німеччини професора Преображенського, але поруч є речі важливіші і вороги страшніше. Але, повторюся, репутація режисера все ж таки посадила перед екраном.

Франція Одіара нагадує Іспанію з «Бьютіфул» Іньярріту – той же виворіт мрії всіх потенційних емігрантів: ось поїдеш в пристойне спокійне місце і заживеш, як людина. Герою тут не світить нічого більше посади прибиральника, а специфіка життя у французьких кварталах соціального житла така, що Діпану і його новій сім'ї належить знову згадати про війну, переконавшись в ефективності насильства і неефективності держави, нехай навіть такої успішної, як Франція.

Пам'ятається, у Джека Лондона один пересічний персонаж пристрасно хотів дослідити повне небезпек життя на Соломонових островах і отримав по повній програмі. Можливо, тут вирішувалося аналогічне завдання: залякати потенційних емігрантів, які займаються облогою кульгаючої на всі кінцівки старенької Європи? Типу, не приїжджайте сюди, тут вже погано? У будь-якому випадку, Одіар у своїй простацькій реалістичній манері знову переконливий.

Як висновок – міцна сімка з тегом #ВДЖ – В Дусі Жанру. Окремий плюс - оригінальний сюжет, у часи супергеройських франшиз будь-яке людське кіно отримує додатковий шанс на перегляд.

P.S. У «старінках» сьогодні ще один непростий фільм про відлуння війни – чудовий «Сходи Джейкоба» (Якова/Іакова) Едріана Лайна. Тім Роббінс прекрасний, а який же переконливий крихітний Маколей Калкін в крихітному епізоді! Несолодке кіно, але після такого фільму щелепа потребує підтримки.

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по п'ятницях

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.