День незалежності. Від здорового глузду

1 коментувати
Другий «День Незалежності» виглядає знущанням над мозком. І ось чому

Самі ми не місцеві, за кліками не женемося, так що вважаю обов'язком попередити: я не був прихильником оригінального «Дня Незалежності». Я, швидше, належав до табору тих, хто номінував цей блокбастер на "Золоту малину '96" в категорії "Найгірший сценарій фільму, що зібрав більше ста мільйонів доларів".

З того часу минуло двадцять (як двадцять?!) років, і ні один сиквел не став краще оригіналу, так чому ж замість того, щоб переглядати ізраїльський серіал перед футбольною трансляцією, я йду в кіно на фільм з назвою «День Незалежності. Відродження»? Ці «Відродження» з «Легендами» і «Спасіння» з «Генезисами» і так стоять поперек горла, так навіщо ж їхати їсти черговий кактус?

Після того, як перший фільм зібрав страшні гроші, у голлівудській бухгалтерії завели папочку «ID-2» і почали оточувати авторів червоними прапорцями. Сценарист Дін Девлін взяв завдаток, мучився-мучився, та й повернув (абсолютно немислимий вчинок для сценариста) – ну не в силах був чоловік навіть за гроші розв'язати закінчену історію. Та ж ситуація з режисером Роландом Еммеріхом – відмова, неусвідомлення, приберіть руки, мені моя честь дорожче!

Але йшли роки, комунальні платежі росли, так що обидва зламалися, як це зазвичай буває з мешканцями голлівудських пагорбів – там, якщо гора не йде до Магомета, Магомет залишається без роботи. Найміцнішим виявився Уілл Сміт – заломив, кажуть, півляма за два фільми, вперся та й зіскочив. І тепер я його розумію, дуети з Поплавським коштують дорого.

Творці наприкінці оригінального фільму вбили інопланетян, тепер потрібно їх повернути і до життя, і до злому промислу. Восьмибітний сценарій зробив сина героя Сміта капітаном (з обличчям молодшого лейтенанта) авіації навпіл з гордістю нації і додав до нього в компанію цілий ряд гарненьких юніорів, але вже асів з асів.

Взагалі все, що відбувається, найкраще всього вкладається в канву серіалу для МТV – тамтешня аудиторія легко повірить у те, що юному пілотові все одно, чим керувати – буксиром, винищувачем або бойовою інопланетною тарілкою. Не треба вчитися роками, сів і полетів. Головне, щоб сексі. І все таке інше, включаючи неапетитно намальованих прибульців, геги на «простачка» і логіку на восьмий клас.

І я ось намагаюся зрозуміти: ну, ось, сидять вони, кофеї ганяють, думають хором у великому кабінеті. Потім встає маркетолог і мерським голосом мовить: «Так, все переписуємо, у нас нудні облиичя, нам ніхто грошей не дасть, наша цільова аудиторія молода, їй потрібні тінейджери на зорельотах і більше незрозумілого», після чого кворум дає вказівку сценарній групі: «Утупити сценарій на десять пунктів». І вони відразу ж дістають киянки, б'ють один одного по головах і "утупляють" на двадцять пунктів, щоб два рази не ходити.

Добре ще «Зоряні війни» в тінейджерів грають, у них хороша спадковість, їм один раз пробачать, але другий «День Незалежності» виглядає знущанням над мозком. Якщо так піде далі, змішаний огляд перетвориться у суто серіальний, заглядати в кінозал будемо по великих святах –по мультфільмам та великим режисерам.

До речі про них: Нолан же показав, що фантастика може бути розумною і цікавою, що не всі ходи побиті. Так навіщо випускати влітку 2016 року блокбастер з сюжетом, вартим поганої комп'ютерної гри, в якій у кожних кущах по роялю і підказці, де саме у головного боса вразливе місце?

Разом: чотири з десяти з тегом #ЖЖ, Жах Жах. Вангую і другій частині номінацію на «Золоту малину», а третю збираюся не побачити.

P.S. В старому-доброму сьогодні спливає «Безодня» Джеймса Кемерона. Ось це – Фантастика.

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по неділях

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.