Дарма ти думаєш про смерть

1 коментувати
Кожна серія «6 футів під землею» починається зі смерті нового клієнта бюро, але сюжет побудовано горизонтально – історія однієї родини в не  найсолодшому антуражі

Я прикінчив останній епізод пізньої грудневої ночі в кременчуцькому готелі поблизу вокзалу. Поруч скрипіли вагони, в такт їм хиталася будівля, а з вікна тягло стійкими залізничними запахами. Це було трохи символічно, адже в найдовшу ніч у році я додивився найбільш сумну історію, великий серіал «6 футів під землею».

Дія всіх п'яти сезонів обертається навколо похоронного бюро, і ще спробуй знайди менш привабливу фабулу – я мучив серіал три довгих роки і завжди дивився в дорозі, щоб не було конкуренції. Перегляд кіно іноді дається важко, якщо поряд в папці є історія простіше-солодше, вона і переможе. І тоді прощавай, заплутаний сюжет, навіть якщо ти великий.

Деколи в глибині полиці відлежуються дуже сильні речі і для мене перегляд цього серіалу (ще одна версія локалізації – «Клієнт завжди мертвий») був справжнім викликом. Він важкий, місцями нестерпно тягнеться, але цим і прекрасний.

Але відмотаємо років на шістнадцять вліво за шкалою – у двохтисячному році головний «Оскар» заслужено отримує фільм «Краса по-американськи», автором сценарію і продюсером якого був якийсь Алан Болл. Великий фільм, повний любові і безвиході, прекрасний і страшний одночасно.

Через рік його творець запускає на каналі НВО серіал «6 футів під землею», в якому розвиває ідеї фільму: любов до людини як факту буття, глибоке розуміння її природи і визнання її недоліків.Як будь-який хороший автор, що приходить на ТБ з великого кіно, він робить не мило, а багатосерійний фільм, набираючи в лопату побільше і кидаючи подалі.

Формат серіалу дозволяє розкрити цілий букет персонажів, і Алан Болл вирішує розповісти сумну і світлу історію сім'ї, яка заробляє собі на життя похоронами. Тупе американське кіно? Ні, не чув.

Кожна серія починається зі смерті нового клієнта бюро, але сюжет побудовано горизонтально – історія однієї родини в не найсолодшому антуражі, НВО віників не в'яже, тут вони знімають про труни. В пілотному епізоді, до речі, були відмінні цинічні рекламні ролики цвинтарних товарів, шкода, що від них відмовилися згодом.

Серіал отримав купу нагород і став хорошим майданчиком для цілого ряду класних акторів. Світле кіно, але, повторюся, дуже тягнеться, періодично наявні легкі випадки важкого передозу, коли світла печаль переходить у чорну тугу, нехай і чистої води.

Складно радити таке в наші дні. НВО з любові до мистецтва періодично закручує такі депрессухи, що різко хочеться пожити в заможній сонячній країні і для балансу добра у світі, дивитися таке. У наших же умовах... І без того, як кажуть.

Тим не менш, за моєю особистою шкалою це дев'ятка з тегом #ДД – Дорога Далека. Я радий, що додивився, печаль – вона очищує. Може, і вам стане в нагоді.

P. S. Якщо вже сьогодні в огляді старовинний серіал, в пандан йому недавній фільм «Молодість». Дуже шкода, що я минулої осені випустив допрем'єрний показ – це справжнє одкровення, яке могло б змінити підсумки року. Висококласне видовище, філософський етюд з неймовірно крутим акторським ансамблем та ідеями, які перегукуються з «Шістьма футами». І, знаєте, що – незважаючи на те, що обидва твори просякнуті думками про смерть, вони позитивні. І відразу світ небезнадійний.

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по неділях

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.