Чудова сімка і ліхтар

0 коментувати
Через 56 років після виходу першої «Чудової сімки» режисер Антуан Фукуа вирішив врятувати свою кар'єру, перезнявши класику на новий лад

Часу було обмаль, а мені потрібно було обрати лише один фільм для рецензії в цей четвер – мульт «Лелеки» або «Чудову сімку». Я відчував, що роблю помилку, але з великої любові до вестернів все одно пішов на ремікс ремейка.

Головна історична функція таких переробок – наштовхнути пару мільйонів молодих ловців покемонів на ідею переглянути оригінал. В даному випадку їх аж два: початкові «Сім самураїв» Куросави і великий американський ремейк Джона Стерджеса. В наших широтах останній вважається класикою, займаючи друге місце в топі найбільш «спогляданих» іноземних фільмів в СРСР. Тато розповідав, що тоді всі пацани копіювали ходу головного героя у виконанні Юла Бріннера, не підозрюючи про те, що головний американський ковбой народився в одній з ними країні.

Отже, через 56 років після виходу першої «Чудової сімки» (було ще три малоуспішних продовження) режисер Антуан Фукуа вирішив врятувати свою кар'єру, перезнявши класику на новий лад. Про муки совісті у прес-релізах не повідомлялося.

Для досягнення мети Фукуа витягнув зі свого головного хіта (фільму «Тренувальний день») двох головних зірок – Дензела Вашингтона і Ітана Хоука, розбавив їх акторами простіше (цілком можливо, що Хейлі Беннетт взяли за схожість із Дженніфер Лоуренс – раптом китайці переплутають?), загнав у сімку чотири раси (плюс латинос) і створив пару насичених трейлерів під хороші пісні.

Саме ці трейлери і привели мене в кінотеатр. Останній, до речі, не підкачав – в новомодному форматі 4DX кулі свистять біля скроні, а кулемет Гатлінга чудово масажує спину, шкода тільки, що дощу не було.

Зате сам фільм, як і очікувалося, виявився набагато слабше за свого попередника. У першу чергу це стосується боку зла. Джордж Мартін та Ко привчили нас до розкриття мотивації темної сторони, тут же головний лиходій плаский, як казковий Кощей. Це раніше таке виходило, а зараз глядачеві подавай об'ємність образів і обов'язковий натяк на те, що «не ми такі, життя таке».

Індіанець виглядає як діджей, противники плодяться, як в індійському кіно, а сценариста хочеться повісити на найближчому ліхтарі. Герої до американського оригіналу відверто не дотягують, Стів Маккуїн і Чарльз Бронсон виглядали на порядок крутіше, а африканізація головного ковбоя була жорстко висміяна профільними істориками, повторявшими класичну фразу Станіславського. Цікаво, до речі, що вони потім скажуть про «Темну вежу» з афро-Роландом.

Разом: шість з десяти з тегом #КВСГ, Кролик Відкусив Собі Голову. Дуже шкода. Жовтенятам, які не знали Гойко Мітіча, може і зайде, але головне, щоб вони захотіли подивитися оригінал і почули жарт про вистріл у коня.

P.S. Рекомендована сьогодні старинка вийшла рік тому – «Кістяний томагавк». Курт Рассел, не розгримовуючись після «Мерзенної вісімки», знову грає старого ганфайтера. Компанію йому складає пристойний каст, зібраний із зірок кількох пристойних серіалів – від «Фарго» до «Лоста». Бюджет копійчаний, але мені зайшов, оцінки низькі, але це – чесне кіно, жорсткий вестерн з легкою домішкою «Хижака» рекомендується шанувальникам жанру. Іншим буде, думаю, нудно.

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по неділях

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.