«Аве, Цезар» - хайл, Коени!

6 коментувати
Класична коенівська чорна комедія, до країв наповнена тонким стьобом і висококласною іронією

Оцінки imdb та інших аналогічних сервісів, теоретично, покликані фільтрувати контент, недостойний планетарної уваги. Вважається, що, якщо фільм/серіал не входить в горезвісний клуб «8+», то він автоматично випадає з золотого генофонду, недоотримує гроші/перегляди/кліки і плавно гасне в темряві. Цим світом правлять бали і за даною шкалою краще б їм бути більше вісімки, інакше ви натиснете на сусіднє гіперпосилання.

Найчастіше це правило спрацьовує, хоча і винятків з нього теж вистачає – от у фільму «Куля» оцінка «6,5», але це абсолютно не заважає йому бути моїм улюбленим. Нашому сьогоднішньому піддослідному на imdb нарахували всього «6,6», але він однозначно вартий уваги, оскільки в графі автори прописані брати Коен. Строго кажучи, якби в оцінках у цього фільму була хоча б одиниця, я б все одно його дивився, тому що у Коенів поганих фільмів не буває – бувають різні.

Коенам все цікаво, їх хитає з боку в бік - після прекрасного вестерн-рімейка «Залізної хватки» вони випускають в'язкий «Всередині Льюіна Девіса» і пропадають на цілих чотири роки, розсіюючись по B-side проектах – допомагати Спілбергу з «Шпигунським мостом», продюсувати пару сезонів незабутнього «Фарго» і т. д.

І тепер повертаються з фільмом про Голлівуд п'ятдесятих, з його неймовірними мюзиклами, капелюхами і повсюдним курінням. «Аве, Цезар» - класична коенівська чорна комедія, до країв наповнена тонким стьобом і висококласною іронією. Уважити старе кіно під девізом «Світло! Камера! Викрадення!» братам допоміг цілий оберемок цікавих акторів – Клуні, Бролін, Татум, Файнс, Йохансон і т. д. - всі люблять зніматися у Коенів, навіть всупереч особистій гонорарній сітці.

Фабула така – в розпал зйомок фільму за біблійними мотивами зі знімального майданчика пропадає виконавець головної ролі, а глава кіностудії змушений викручуватися з цієї історії одночасно з багатьма іншими. Описувати деталі не бачу сенсу – ми не заради спойлерів тут збираємося щочетверга, а заради культурного прогресу.

«Аве, Цезар» - дітище Коенів і це – найкраща рекомендація. Ці брати не міняють стать і не зраджують собі, випускаючи красиве стильне кіно про те, що цікаво їм самим. А оцінки – то таке. Отже – imdb може готуватися до «Аватарів», моя оцінка - вісім з десяти з тегом #ВДЖ – В Дусі Жанру. А якби наприкінці священик сказав щось в стилі «Господь – наш головний продюсер», були б всі дев'ять. Фільм вийшов в лютому, але вже доступний на відео (тобто в мережі).

P.S. У старинках сьогодні згадана вище «Куля», блискучий фільм маловідомого режисера Джуліана Темпла. Міккі Рурк тут близький до ідеалу, Тупак Шакур – до оригіналу, а Тед Левайн і юний (на той момент) Едріан Броуді їх чудово відтіняють. Разів десять дивився і сподіваюся побачити ще.

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по п'ятницях

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.