Антологія американського жаху – Роанок. Жах-жах

1 коментувати
Цей проект каналу «FX» стартував п'ять років тому і повідав класичну історію про вселення нової сім'ї в старий маєток, отримавши купу номінацій і захоплення профільної преси

Антологія – прямий шлях до звивин споживача: не подобається ця тема – сподобається друга, у крайньому випадку – третя. Нова аудиторія схрещується зі старою, а потім включається крос-промоушн та інші пафосні терміни з репертуару бізнес-тренінгів. Але одна справа «Фарго» і «Справжній детектив», а зовсім інша – почати знайомитися з «Американською історією жаху» з шостого сезону.

Даний проект каналу «FX» стартував п'ять років тому і повідав класичну історію про вселення нової сім'ї в старий маєток, отримавши купу номінацій і захоплення профільної преси. Потім нова історія в другому сезоні, наступна – в третьому, і т. д. Зважитися на перегляд було складно – одна справа смішний треш в стилі «Еш проти зловісних мерців», але як серйозно захопитися історією про чергового князя тьми за живого Путіна?

Дудки, старі жахи вже не лякають (думаю, до речі, про це пісню написати), ми якось на гастролях спробували переглянути перший «Кошмар на вулиці В'язів», щоб побачити смерть юного Джоні Деппа, але не змогли – вимкнули. Я ледве домучив перший сезон «Страшних казок», а там був такий каст, що закачаєшся. Коротше – не моє це, відбоявся. Але звичка писати четвергові огляди часом іноді змушує переступати через смаки – треба.

Швидше за все, я купився на слово Roanoke, історія зниклої колонії – як Марія Целеста, зробиш стійку в будь-якому випадку. Досить швидко з'ясувалося, що давню загадку просто використали як приманку, жодної детальної реконструкції оригінальної історії не буде – нам показують все той же канонічний будинок на відшибі, досить великий, щоб можна було боятися у багатьох місцях, та й камері було де літати. Цю концепцію колись оспівала у Харкові група «Сенат Сатани»: «Стоїть на околиці забитий будинок, останній господар убитий сокирою».

А от із самою історією сценаристи мудрували з усіх сил, то це реаліті, то псевдореаліті, а потім сюжет провертається, ударяється об сиру землю і виявляється псевдопсевдореаліті. Тобто актори грають акторів, які грають нібито справжніх героїв, справжня каша, в яку навіщо поринув ряд міцних професіоналів.

Нам вручають букет старих незабудок і давай качати на старих гойдалках: зникнення дитини, контактер (без ока у животі), професор зі старої плівки, фази місяця, псевдонаукові висновки, пара історій з минулого, тонка грань між світами, хлопчики криваві в очі... Все це було. Все це лякало. Але з того часу пройшло багато часу. І більше не болить. Не знаю, що там було в попередніх сезонах, але шостий виглядає притягнутим за вуха акторським капустником.

Коротше кажучи, я зміг додивитися тільки тому, що за традицією не залишив собі альтернативи в дорозі: ближче до фіналу ми під'їжджали до Карпат і навіть в нічних пейзажах навколо було більше загадки, ніж на екрані.

Разом – зовсім без оцінки з тегом #ЗЧ – Заощаджуйте Час. Опівночі, коли сили зла панують над пультом, пам'ятайте – немає нічого страшнішого за соціальні прогнози «Чорного Дзеркала», хочете злякатися по-старому, скачайте «Відьму Нової Англії», на худий кінець втуплюйтесь в будь-який епізод «Києва вдень і вночі» і вам гарантовано стане страшно за майбутнє. До запаморочення.

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Уроки минулого з Олегом Шамою – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по неділях

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.