Агенти А.Н.К.Л. Шпигунські пристрасті з гумором

0 коментувати
«Агенти» добре зроблені, зі смаком і любов'ю до деталей. Річі майже відчутно преться від олдскульной естетики

Гай Річі робить усе, аби не дотримувати слова, що мені дав: не знімає «Справжнього Рок-н-рольника», відволікаючись то на Шерлока Холмса, то на реінкарнацію серіалу із шістдесятих. Як і Тарантіно, Річі від серця грає з проектами класу «Б» родом із дитинства, коли, як відомо, кіноплівка була зернистішою, а трава – зеленішою.

Спочатку передісторія. Після грандіозного старту дуплетом «Карти, гроші, два стволи» і «Великий куш» розійшлися шляхи Гая Річі та продюсера Метью Вона. Останній теж подався до режисури, де створив відмінний «Зоряний пил» і хороший «Пипець». І от, в одному календарному 2015 році, колишні напарники випускають по фільму в однаковому сеттінгу – «шпигунські пристрасті з гумором»: «Агенти А.Н.К.Л.» і «Кінгсман. Секретна служба». І обидві назви, до речі, страшенно локалізуються на наших теренах. Збіг? Але нехай про це думає Дмитро Кисельов (як і про місце в пеклі), наша справа – дивитися.

У кіно, як і шоу-бізнесі в цілому, порядкують творці прес-релізів. І взяли вони погану моду називати стильним будь-яке гуано, яке їм наказано впарювати населенню поточного календарного тижня. На зразок: поспішайте бачити – стильна комедія від творців стильної драми. Тьху. Хто-небудь, покажіть їм «Агентів А.Н.К.Л.» і закарбуйте їм на носі: оце – стильне кіно.

Нам «зайдуть» епітети в стилі «Як ти, москалику?»

«Агенти» добре зроблені, зі смаком і любов'ю до деталей, Річі майже відчутно преться від олдскульной естетики – костюмчики, автівочки, меблики, макіяжик. Та й людська порода, куди без неї? Усе як звідти, з часів, коли матуся міняла пелюшки.

Саундтрек – на рівні. Рука тяглася зашазамити пару оборонних ходельників, коли ви розумієте, про що я. Коли ні, то так - музику добрали добре.

Наші закляті сусіди, здається, не забаряться потішитися появою «хорошого» агента КДБ. А нам «зайдуть» епітети в стилі «Як ти, москалику?». Український дубляж цього разу застерігає собі простір для творчого зростання – акцент представника «контори глубокого бурєнія» періодично дратує.

Кастинг. Отут Річі взагалі, вважаю, немає рівних. Вищезгаданий Тарантіно чергує відкриття із видачею талонів на другу молодість. А Річі випускає такі пачки зі свого дитячого садка, що ховайся. От пригадайте: Харді, Батлер, Ельба, Кеббел у «Рок-н-рольнику»; Флемінг, Флетчер, Грем, Вінні Джонс – на старті. А наперсточник-олімпієць Стетхем? От і я кажу, що ого.

Періодично бюджет зобов'язує працювати із готовими топами («Шерлок Холмс»), але в «Агентах» Річі витримує рецептуру свого класичного коктейлю – маловідомі характерні актори + всесвітня зірка на другий план для жителів Америки. Нинішній кастинг традиційно перспективний, будь-хто з головної четвірки може надалі «вистрілити». Слідкуватимемо.

Наприкінці заявлено продовження, але його і не хотілося б, і віриться насилу – обіцяв же Річі всім глядачам «Рок-н-рольника» аж два продовження. І мені в тому числі. Й обдурив.

Разом: за моєю особистою шкалою вісім із десяти. Сезонно, разово, але обов'язково слід подивитися. Тег #ЛЯПЦ – Легкий, Як Поцілунок Сестри.

P.S. Один з обойми відкриттів Річі, всезірковий Том Харді, настільки хороший, що періодично знімається в суто авторському кіно. Подейкують, із любові до професії та за символічні гроші. Якщо ви витримаєте театральний монофільм, то рекомендую «Лок». Хороша чоловіча історія, а Харді – молоток.

Кінопошук із Фоззі – щочетверга

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – щопонеділка

Особисті фінанси з Іваном Компаном – щовівторка

Країна з Христиною Бердинських – щосереди

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.