Обвинувачення Гіві і Ко. Що Україна зможе довести

2 коментувати
Обвинувачення Гіві і Ко. Що Україна зможе довести
Як Україні домогтися, щоб всі, хто винен у злочинах на Майдані і на Сході, понесли відповідальність

Оскільки Янукович, і не він один, подав позов в Європейський суд з прав людини, ми повинні документувати не тільки злочини колишнього президента, пов'язані з Майданом.

Давати показання проти себе, він, очевидно, не буде. Вся тодішня верхівка країни сидить в Росії, і від цих людей показання ми навряд чи отримаємо. Тому потрібно розслідувати не лише справи про Майдан або те, що безпосередньо пов'язано з ними, але й факти корупції.

Ми повинні документувати злочини Януковича, пов'язані з розкраданням бюджету. З'ясувати, за які гроші будувалося Межигір'я, розкрити фінансові махінації, пов'язані з цим, і так далі.

Наступний пункт – відбір власності. Не знаю, розслідується це чи ні; чуток, принаймні, було дуже багато. Передавалася та чи інша власність сину Януковича Олександру – теж важливий момент. Іншими словами, у Генпрокуратури попереду багато роботи.

Зрозуміло, паралельно потрібно також виявляти, встановлювати і шукати докази щодо того, хто віддавав накази і щодо розгону Майдану в кінці листопада, і щодо трагічних подій в двадцятих числах січня і лютого. Хто віддавав накази? За чиєю вказівкою здійснювалися ці репресії? Хто віддавав накази про штурм Майдану?

Одна справа – обвинувачення на адресу Захарченко та Теслярської, а зовсім інше – задокументовані факти

Також, крім розслідувань періоду Майдану, вкрай важливо вести роботу по виявленню військових злочинів в зоні конфлікту. Цим потрібно зайнятися на майбутнє – сподіваюся, зібрані дані знадобляться для міжнародного трибуналу з військових злочинів на Сході. Тому що одна справа – звинувачення на адресу Захарченко, Теслярської, Гіві і Мотороли, а зовсім інше – задокументовані факти злочинів, починаючи від Слов'янська і закінчуючи тим, що відбувалося в минулому і навіть у цьому році: тортури, вбивства українських військових тощо. Цим теж потрібно займатися, адже такий матеріал може стати в нагоді нам вже найближчим часом.

Зокрема, подібні дані допоможуть визначити, на кого не поширюється амністія, якщо раптом ця тема буде підніматися. І, звичайно, щоб у майбутньому всі винні у злочинах проти людяності в Донбасі були притягнуті до відповідальності. Так само, як і ті, хто винен у злочинах на Майдані.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.