Загострення в Донбасі та поліцейська місія ОБСЄ

0 коментувати
Путінська тактика погрожування війною перестала приносити бажаний ефект

Певна ескалація воєнних дій у Донбасі дійсно є - наприклад, в порівнянні з травневими святами, коли було майже повне перемир'я, за винятком поодиноких обстрілів. Проте, в цілому зараз рівень обстрілів в Донбасі нижчий за середній, і це легко підтвердити кількісними показниками.

Середній рівень обстрілів на Донбасі за останні два роки - це приблизно 40-60 обстрілів за добу. Вище середнього - від 60 до ста. Більше ста обстрілів за добу - це вже активні бойові дії, а 150-200 - вже повноцінні бойові дії. Це якщо переводити кількісні показники в якісну оцінку.

Якщо подивитися дані за останні дні, то відбувається менше 40 обстрілів за добу. На початку минулого тижня - трохи більше. Це показник нижче за середній. Ось що важливо мати на увазі, аналізуючи «ескалацію військових дій в Донбасі». Все відносно. У порівнянні з травневими святами ескалація є, в порівнянні з тим, що було раніше - нічого надзвичайного.

Ситуація залишається відносно стабільною; можливо, є деякі тактичні зміни, пов'язані з тим, що сепаратисти стали більш цілеспрямовано застосовувати обстріли саме для ураження українських військових, тому збільшилася кількість смертей. І це може призвести до ескалації, оскільки українські військові, природно, будуть відповідати.

Але поки ніякої надзвичайної ескалації в Донбасі не відбулося. Інтенсивність обстрілів нижча за середню, якщо оцінювати в широкому діапазоні.

Активізація військових дій на Донбасі - традиційний засіб путінської дипломатії, спосіб тиску не стільки на нас, скільки на Захід. Це загроза війною. Періодично Путін використовує цю тактику, але я не думаю, що вона має ефект. У всякому разі, його дії не вплинули на рішення і тональність дискусії на саміті Великої сімки в Японії, де було прийняте рішення про продовження санкцій до повного виконання Мінських домовленостей.

Зусилля Кремля ніяк не вплинули на саміт G7 в Японії, де було прийнято рішення про продовження санкцій

Українській стороні вдалося домогтися у західних союзників розуміння, що без припинення військових дій та вирішення питань безпеки ніяких виборів на сході України бути не повинно.

Позиція української дипломатії вбрана в дуже зрозумілу західним політиками англомовну формулу: no security - no elections. Ця позиція послідовно проводиться. Саме тому і на телефонних переговорах, які відбулися між лідерами країн Нормандської четвірки в ніч з 23 на 24 травня, і на інших переговорних майданчиках - в Мінську, а до того і в Берліні - обговорюється питання поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі.

Росія проти саме поліцейської збройної місії, але вона вже змушена погоджуватися як мінімум на обговорення даних питань. У телефонних переговорах тема обговорювалася. З'явилася інформація, що ОБСЄ готує пропозиції щодо складу місії та її функцій. І якщо ще в квітні і керівництво ОБСЄ і міністр закордонних справ Штайнмаєр дуже скептично оцінювали саму можливість поліцейської місії ОБСЄ, тепер ця тема активно обговорюється. Це наслідки жорсткої позиції української дипломатії.

Але питання це не вирішене, і боюся, що як мінімум до літніх відпусток узгодженого рішення ОБСЄ щодо поліцейської місії на Донбасі не з'явиться, позаяк Росія проти збройного характеру цієї місії і немає ніяких домовленостей з приводу того, якою має бути ця місія.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.