Вечеря у Меркель. Про що говоритимуть Олланд, Путін і Порошенко

2 коментувати
Росіяни неофіційно погодилися на зустріч ще у вересні, але публічно займали жорстку позицію і вимагали поступок

Канцлер Німеччини Ангела Меркель покликала на вечерю в Берлін глав країн «нормандської четвірки»: України, Франції та Росії. Українська сторона вже підтримала ініціативу, проте підкреслила: проведення зустрічі лише для вирішення так званих політичних компонентів Мінська є неприйнятним. Швидше за все, «вечеря» все-таки відбудеться, але стовідсоткової гарантії немає.

Наскільки мені відомо, контакти між дипломатами та помічниками лідерів країн нормандської четвірки не припинялися навіть після серпневого охолодження. Німеччина і Франція зацікавлені в переговорах у рамках нормандського формату на найвищому рівні. Аналогічної точки зору дотримується й американська сторона. Україна, до речі, теж – адже ми виступали за відновлення цих. Росія, за моїми даними, погодилася на зустріч іще у вересні, але неофіційно. А публічно Москва зображала жорстку позицію і вимагала поступок, зокрема, по порядку денному зустрічі.

Ризик зриву зустрічі зберігається

Дискусії щодо порядку денного тривають. Головна тема для обговорення, судячи з усього, дорожня карта виконання Мінських угод. Німеччина і Франція, наскільки мені відомо, підготували відповідний документ, але нас у ньому не все влаштовує. Безумовно, Україна не хоче грати в односторонні поступки, це неприйнятно. Швидше за все, українська сторона порушить питання про те, що немає реального перемир'я і реального припинення вогню. Є проблеми з відводом військ і озброєнь у районі Станиці Луганської. Тож Україна продовжить наполягати на тому, що спочатку слід забезпечити безпеку, і тільки після цього можна говорити про політичну частину угод.

Для України важливо також місце проведення зустрічі: під крилом пані Меркель, наскільки я розумію, нам краще. За словами українських і європейських дипломатів, німецький канцлер, на відміну від французького президента, детальніше ознайомлена із ситуацією. Більше того, її позиція щодо санкцій принципова. Тому для Петра Порошенка вигідно, коли модератором, господарем й організатором зустрічі виступає пані Меркель.

Утім, ризик зриву «вечері» все ще зберігається. Ніхто не знає, що станеться завтра. Ми вже бачили, як американці з росіянами домовилися щодо Сирії, але потім стався обстріл колони ООН, почалися варварські бомбардування Алеппо тощо. Тож усе може бути.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.