До Москви через Мінськ

10 коментувати
До Москви через Мінськ
Період жорстких обопільних санкцій буде відносно недовгим

Повне припинення авіасполучення між Україною та Росією з 25 жовтня – досить серйозний крок. Інша справа, як довго триватиме заборона, наскільки жорсткою та повноцінною буде блокада.

Аналізувати в цій ситуації потрібно не стільки наслідки, до яких призведе заборона, скільки причини заборони. Вона є наслідком політичного та воєнного конфлікту між Україною і Росією. Так чи інакше ці санкції виникли б: питання про Крим вимагало дій у відповідь, і якби їх не було, питання все одно поставало б на різних трибунах.

Інакша справа, що обидві сторони фактично перекрили собі кисень у прямому авіаційному сполученні. Але я все ж сподіваюся, що, по-перше, це тимчасово, адже контакти між двома країнами є, нехай за останній час вони скоротилися досить суттєво. Чимало людей літали, причому не тільки з Києва до Москви і назад, але і до Петербурга, Харкова, Львова, Одеси та інших міст. Сполучення було досить інтенсивним. Що тепер? Гадаю, нішу все-таки буде заповнено іншими авіакомпаніїями, хоч і не повністю.

Напевно, зросте вартість авіаквитків, доведеться частіше літати, як то кажуть, на перекладних, тобто через інші міста. Я б не сказав, що це буде зовсім драматично, але такі поїздки займатимуть більше часу. Втім, люди, які часто літають до Берліна, знають, що більшість рейсів йдуть через Франкфурт або Мюнхен – так вже історично склалося, і це не настільки трагічно. Якщо літаємо до Берліна, то зможемо й до Москви літати через Мінськ чи Варшаву.

Сторони фактично перекрили собі кисень у прямому авіаційному сполученні

Гадаю, авіакомпанії інших країн спробують заповнити утворену прогалину. Крім того, сторони можуть спробувати знайти хитрі варіанти: деякі компанії, які формально не підлягають санкціям, виконуватимуть відповідні рейси. Це теж можливий варіант вирішення проблеми. Наскільки я розумію, ця тема Росією і Україною вже обговорюється, про це йшлося і на зустрічі в Парижі 2 жовтня.

Тому вважаю, період повної заборони та жорстких обопільних санкцій без прямих рейсів українських і російських компаній між нашими країнами триватиме відносно недовго. Крім того, я не розраховую на повну авіаційну блокаду, спорожнілу нішу займуть компанії інших країн і «хитрі» авіарейси.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.