Україні потрібен інститут імпічменту генпрокурора

2 коментувати
Всі нововведення в частині роботи генпрокуратура повинні бути націлені на посилення незалежності цієї посади

Президент Петро Порошенко передав до парламенту проект змін до Конституції, де пропонується виключити пункт про право Верховної Ради виявляти недовіру Генеральному прокуророві, що тягне за собою його відставку.

Наскільки мені відомо, це не примха президента, а побажання західних партнерів України та частини експертного середовища.

Мета таких змін полягає в тому, щоб мінімізувати зовнішній політичний вплив на інститут прокуратури. До перипетій української політики ця ініціатива не має безпосереднього стосунку, і є базовим принципом функціонування прокуратури на Заході.

Звичайно, ліквідація істотного важеля впливу парламенту на генпрокурора несе в собі певні небезпеки. Норма про відставку генпрокурора після оголошення йому недовіри з боку Верховної Ради була введена як елемент системи стримувань і противаг, щоб прокуратура не підпорядковувалася одноосібно президенту.

Потрібно удосконалити характер повноважень генпрокурора таким чином, щоб президент теж не міг його звільнити

Для забезпечення більшої незалежності генпрокурора, як мені здається, потрібно вдосконалити систему його призначення і характер повноважень таким чином, щоб президент теж не міг його звільнити, а для форс-мажорних обставин ввести своєрідний інститут імпічменту – на випадок, якщо генпрокурор грубо порушує закон, наприклад. Головне, що всі ці нововведення повинні бути націлені на посилення незалежності цієї посади.

Враховуючи нинішню ситуацію з Віктором Шокіним і попередніми прокурорами, пропозиція президента, безумовно, буде викликати величезну критику. На жаль, знайти сьогодні необхідна кількість голосів депутатів для внесення змін до Конституції з чітким визначенням статусу правових і політичних інститутів буде вкрай складно.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.