Україна отримала нову зброю для боротьби з РФ

11 коментувати
Непостійне членство країни в Радбезі ООН надає можливість для активної участі в геополітичній грі

Україна вже була непостійним членом Ради Безпеки ООН на початку 2000-х років, ще під час президентства Кучми. Тоді це членство було швидше символічним. Втім, для будь-якої країни, яка опиняється у складі цього органу, в першу чергу це питання престижу та авторитету держави. Так що на той момент ця участь була радше символічною, нехай і дуже важливою.

Але в нинішній ситуації, коли ми опинилися об'єктом російської агресії, коли в минулому році сталася анексія Криму, коли триває війна на Сході України, а ми перебуваємо під постійним тиском – і військовим, і політичним, і інформаційним – з боку Росії, для нас членство в Раді Безпеки є принципово важливим.

Зрозуміло, ми не будемо мати таких інструментів, як постійні члени цього органу, а саме права вето, тому не зможемо блокувати рішення. Але важливість цього членства полягає в тому, що тепер ми зможемо постійно брати участь у роботі Ради Безпеки. Раніше нас туди запрошували в тих випадках, коли розглядалися резолюції по Україні, в якості сторони, питання якої розглядається.

А зараз ми зможемо впливати на підготовку резолюцій, на обговорення тих чи інших питань, навіть тих, які безпосередньо з нами не пов'язані, але опосередковано мають дуже велике значення для України. Наприклад, на питання Сирії.

Росія намагалася зупинити процес обрання України членом Радбезу

Активна участь у геополітичній грі – пряма можливість протидії тим чи іншим російським сценаріям в Радбезі. Зрозуміло, що не одні ми будемо їм протидіяти, адже у складі Радбезу в України є і союзники і партнери. Для нас принципово важливою є саме пряма контргра в Раді Безпеки, можливість впливати на ситуацію не тільки по тим темам, які безпосередньо стосуються України, а також можливість участі у виробленні резолюцій та порядку денного Ради Безпеки. Все це дає нам нові можливості для захисту і просування інтересів України на цьому майданчику.

До того ж, ми знаємо, що Радбез, по суті, став ще й майданчиком пропагандистської війни, адже часто дискусія там відбувається не заради прийняття рішення, а заради отримання інформаційного виграшу або озвучення своєї позиції світовим ЗМІ. І тут ми теж отримуємо нові можливості. У найближчі два роки, які нам критично важливі, членство в Радбезі дасть нам додаткові інструменти та ресурси для політичної протидії РФ.Росія, зрозуміло, намагалася зупинити цей процес. І я вважаю те, що нам вдалося домогтися обрання України до складу Радбезу, чим українська дипломатія займалася останні кілька місяців, в тому числі і під час сесії Генеральної Асамблеї – наша велика дипломатична перемога.

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.