Сурков та снайпери. Що відомо про «російський слід»

5 коментувати
Головні свідки розстрілу Майдану – колишнє керівництво СБУ та АП – втекли в Росію, тому домогтися їх показань не вийде

Настав час поставити крапки над «і» з приводу теми Суркова і російського сліду на Майдані. Неспростований факт, якого ніхто не заперечує – це візит Суркова в Київ. Візит був: про це свідчать різні джерела, і тут російський слід встановлений і, вважаю, документований, що підтверджує не тільки колишній глава СБУ Валентин Наливайченко, але і нинішній голова Валентин Грицак.

Інша проблема, де є розбіжності – Наливайченко стверджував і, наскільки я розумію, дав таку інформацію керівництву країни, що Сурков нібито особисто керував снайперами на Майдані. Було багато скепсису і навіть сарказму щодо цих тверджень, оскільки така теорія не в'язалася ні з особистістю Суркова, ні з його функціями. Дуже багато експертів та спостерігачів як в Україні, так і в Росії (причому з ліберальних коментаторів та журналістів), які добре знають Суркова, висловлювали обґрунтовані сумніви. Вважаю, ця заява була швидше популістським ходом – навряд чи Сурков особисто займався російськими снайперами.

Питання про снайперів залишається відкритим, але у мене є сумніви в тому, що вдасться надійно встановити цей факт. Адже, якщо цього не зробили по гарячих слідах, то через півтора або два роки довести присутність російських снайперів буде непросто.

Думаю, російський слід був, і деякі речі можна задокументувати, зокрема, хто з російських ФСБшників був присутній в цей час в Україні. Але, оскільки головні свідки – колишнє керівництво СБУ і тодішньої Адміністрації президента знаходиться за кордоном, у Москві, вони, зрозуміло, ніяких свідчень давати не будуть, тим більше, проти самих себе. Та і проти російських покровителів – теж.

Неспростований факт, якого ніхто не заперечує – це візит Суркова в Київ

Тому багато конкретних аспектів участі росіян в події на Майдані і їх вплив на ці події, звичайно ж, залишаться прихованими. Це, скоріше, тема для істориків. Можливо, коли-небудь архіви спецслужб Росії будуть розкриті, і свідчення будуть опубліковані. Або ж безпосередні учасники цих подій напишуть мемуари, хоча питання в тому, наскільки вони будуть правдиві. Тоді ми зможемо що-небудь дізнатися додатково.

Але сьогодні, думаю, документально і за допомогою свідчень встановити факт безпосередньої участі росіян у подіях на Майдані буде вкрай складно.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.