Ситуація загострюється. До чого призведе арешт Корбана

10 коментувати
З урахуванням політичних наслідків момент для затримання лідера УКРОПу був обраний не найкращий

У ситуації з затриманням Корбана привертає увагу той факт, що Коломойський відреагував на інцидент із запізненням, та й то - на прохання журналістів прокоментувати подію. Крім того, він відреагував не так агресивно, як іронічно. У мене склалося враження, що Коломойський не хоче вступати в пряму війну з президентом. Можливо, тому що факт арешту Корбана показав: у разі такої війни українська влада церемонитися не буде.

Тому Коломойський діє несподівано м'яко. І намагається тримати дистанцію. Зрозуміло, що всі необхідні дії для захисту Корбана з його боку будуть зроблені, але йти в пряму війну Коломойський поки не має наміру. Можливо, він побоюється наслідків не тільки для Корбана, але і, наприклад, для власного бізнесу.

Тому події будуть розвиватися переважно в політичній сфері. Не думаю, що правоохоронні органи у відповідь на критику з боку багатьох політиків підуть на звільнення Корбана. Це виглядало б проявом слабкості і непослідовності, і стало б поразкою. Це лише стимулювало б антипрезидентську опозицію до посилення тиску і на президента, і на правоохоронні органи.

Але, звичайно, найбільш негативними можуть бути політичні наслідки цього затримання. Те, що трапилося, дуже сильно загострить ситуацію у Верховній Раді, може відвернути від вирішення інших питань. Причому вже зараз критично реагують на ситуацію навіть деякі депутати у фракціях БПП і НФ. Таких, я думаю, не буде багато, але сам факт показовий. Також є критичною реакція з боку Батьківщини, тому ситуація всередині коаліції може стати дуже непростою, з'являється ще одна конфліктна тема.

Коломойський діє несподівано м'яко

Природно, що соратники Коломойського у Верховній Раді виступлять з різкою критикою на адресу президента, Генпрокуратури і СБУ. Вже є вимоги викликати керівників останніх двох структур "на килим". Тому майбутній пленарний тиждень видасться вельми конфліктним, і тема Корбана стане однією з найголовніших. Замість того щоб розглядати законопроекти, пов'язані з безвізовим режимом, багато депутатів спробують перемкнуити увагу на тему Корбана й Шокіна.

Стосується впливу на другий тур у Дніпропетровську, оскільки висловлено думку, що заарештували Корбана, щоб перешкодити Філатову виграти вибори, то тут у мене прямо протилежна точка зору. Затримання Корбана може допомогти Філатову. Так само, як образ жертви, який з'явився у партії Свобода у зв'язку із затриманням її активістів, допоміг збільшити її результат на місцевих виборах. Те ж може статися і з Філатовим: відбудеться консолідація прихильників. Це може зіграти на його користь у другому турі виборів мера Дніпропетровська.

Звичайно, ризик буде і в зв'язку з протестними акціями в Києві. Акція в Дніпропетровську була не дуже численною, але, вважаю, УКРОП спробує, можливо, з допомогою інших антипрезидентських сил, провести численніші і бойові акції під Верховною Радою і, можливо, під Адміністрацією президента. Філатов заявив, що насилля не буде, але ризики інцидентів досить великі. Певно, що буде серйозне напруження під час засідання, на якому буде обиратися запобіжний захід для Корбана.

Іншими словами, конфлікт обіцяє бути тривалим. У найближчі дні і тижні навколо цієї теми буде досить серйозний політичний резонанс. Конфліктне поле в українській політиці, на жаль, розшириться, рівень конфліктності посилиться.

Також негативним наслідком буде зростання агресивних настроїв. Антипрезидентський табір і так був чималим, як показали вибори, а тепер його позиції тільки посиляться. Це не піде на користь українській політиці – нам слід було б намагатися знижувати рівень конфліктності, а зараз ситуація тільки загострюється.

Хоча відзначу, і тут я згоден з Юрієм Луценком, рано чи пізно арешт Корбана повинен був відбутися, адже порушення закону з його боку були очевидні. Я не беруся оцінювати ситуацію з коштами благодійного фонду, але те, що мало місце викрадення двох людей, і це грубе порушення закону – факт. Просто тоді співробітники правоохоронних органів боялися будь-що зробити проти команди Коломойського, а зараз, мабуть, вирішили, що така можливість з'явилася, і перейшли в наступ.

Але ось з урахуванням політичних наслідків момент для затримання було обрано не найкращий. Це зайвий раз говорить про те, що, коли приймали це рішення, політичні наслідки не враховували, хоча узгодження цього рішення напевно було. Дуже помітно, що політику брали до уваги в останню чергу.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.