Що відбувається навколо ГПУ

2 коментувати
Керівництво прокуратури проти того, щоб відомство очолила чужа людина, навіть якщо це людина президента

Верховна Рада не ухвалила в першому читанні законопроект, що розширює коло осіб, які претендують на посаду генерального прокурора України. У парламенті парадоксальним чином поєдналися голоси противників посилення впливу президента в ГПУ (фракція Самопоміч, Батьківщина, Радикальна партія, а також багато позафракційних депутатів не хочуть, щоб новим генпрокурором стала людина президента) та прокурорського лобі. До речі, саме завдяки прокурорському лобі в профільному Комітеті був завалений даний законопроект, щоб проштовхнути замість нього проект Развадовського - Паламарчука.

Керівництво прокуратури, Севрук & Co (Юрій Севрук – в. о. генпрокурора України - НВ), виступає проти того, щоб відомство очолила чужа людина, навіть якщо це людина президента. На сьогодні робиться все, щоб у відомство не потрапив хтось, хто хоча б частково, стане ламати корпоративний контроль, що там панує. Тому сьогодні, як не парадоксально, голоси тих, хто хоче оновлення прокуратури, об'єдналися з тими, хто не проти законсервувати нинішній стан речей.

За підсумками проваленого голосування можна зробити такий висновок: оновленій коаліції слід ретельніше стежити за дисципліною і забезпеченням голосування за важливі законопроекти. Крім того, необхідний резерв голосів, щоб і уряд, і президент могли при необхідності проводити через парламент свої ініціативи.

В наших умовах абсолютно незалежного прокурора не буде апріорі

Майбутні варіанти розвитку ситуації з призначенням нового генпрокурора такі: або спробують проголосувати ще раз (для цього потрібно зібрати необхідну кількість голосів), або шукатимуть нейтральну кандидатуру. Важко сказати, якими можуть бути альтернативні варіанти. Щоб нейтралізувати прокурорське лобі, можуть піти на компроміс і погодитися на кандидатуру, наприклад, Анатолія Матіоса, головного військового прокурора України або іншого давнього працівника прокурорського відомства Сергія Горбатюка. Правда, остання кандидатура менш імовірна.

Жоден політик, жодна політична сила в Україні не вірять у незалежного прокурора. Потрібно бути реалістами. В наших умовах абсолютно незалежного прокурора не буде апріорі. Безумовно, президент не поставить на людину, яка потенційно може стати його противником. Тому потрібно знайти того, хто влаштовував би і президента, і необхідну кількість депутатів у парламенті.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.