Що відбувається на Світлодарській дузі

22 коментувати
Геополітичні перемоги можуть підштовхнути Путіна до нових авантюр

У кожного загострення на Донбасі, будь то Маріуполь, Донецький аеропорт, Станиця Луганська, Авдіївка чи Мар'їнка, є своя логіка. У випадку з активізацією боїв на Світлодарській дузі йдеться, швидше, не про масштабне, а про локальне загострення.

Це може бути авантюра з боку Захарченка, якому хочеться повоювати і продемонструвати перед Новим роком бойові успіхи, традиційна спроба натиснути на Україну, залякати війною – такі психологічні атаки відбуваються із завидною частотою (останній приклад – серпень 2016 року, так званий кримський інцидент). Ще одне потенційне пояснення загострення – банальне бажання зіпсувати українцям свята.

Версії різні, але з огляду на інформацію, можна зробити висновок, що нинішній наступ не такий масштабний, як в минулому році під Мар'їнкою. Однак, у порівнянні з відносним затишшям, що спостерігалося останні місяці, це досить помітні бої. У багатьох в країні і за її межами активізація боїв на Світлодарській дузі викликала побоювання, що може статися чергова ескалація конфлікту.

Є сумна закономірність в цій війні: вересень-жовтень 2014 року, 2015 і 2016 років були періодом відносного перемир'я, інтенсивність обстрілів зменшувалася, велися активні переговори, але під кінець року неодмінно відбувалося загострення.

У кожного загострення на Донбасі є своя логіка

Що стосується Світлодарської дуги, то після зміни лінії фронту в результаті боїв під Дебальцевим ситуація в цьому районі залишається нестабільною. Влітку і навесні були зіткнення саме в цьому районі. Обидві сторони, як мені здається, намагаються змінити свої позиції. Лінія фронту в цьому районі нестабільна.

Чому я не думаю, що загострення на Світлодарській дузі буде масштабним? Поки Путін чекає появи нових керівників США і Франції, він, найімовірніше, не піде на серйозні загострення. З раціональної точки зору, йому не варто було б починати нові масштабні бойові дії, особливо з огляду на той факт, що зараз активно обговорюється можливе зняття або пом'якшення санкцій проти Росії. Чергове загострення може зірвати переговорний процес з новими західними лідерами.

Втім, є ризик, що російський лідер вважає себе тотальним переможцем, що все складається для нього найкращим чином: переміг Трамп, у Франції теж може перемогти його людина, і в Сирії ситуація складається на користь Кремля. Це може підштовхнути Путіна до нових авантюр.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.