Що відбувається на кордоні з Кримом

9 коментувати
Останні два роки військові навчання поблизу українських кордонів проводяться з регулярністю раз на три місяці

Ситуація на адміністративному кордоні між Україною і Кримом залишається напруженою. Як відомо, вранці 7 серпня російською стороною був повністю припинений пропуск людей та транспорту через контрольно-пропускні пункти кордону. Пізніше з'явилися повідомлення про те, що росіяни, ймовірно, проводять поблизу кордону військові навчання. До обіду рух через кордон відновили, однак наступного дня інцидент повторився: Росія закрила контрольно-пропускний пункт Каланчак.

Я б не надавав великого значення цим навчанням. Останні два роки військові навчання поблизу українських кордонів – не тільки в Криму – проводяться з регулярністю раз на три місяці. Іноді навіть частіше. Це частина політико-психологічного тиску Росії на Україну і трохи на Захід. Якщо у 2014 році ці прийоми ще діяли, то з часом всі до цього звикли.

Втім, у разі закриття кримського кордону, складається враження, що нервують і самі росіяни. Про це свідчить не стільки проведення військових навчань, скільки посилення прикордонного режиму з боку Криму. Або була спроба прориву з боку того самого батальйону, який формує Ленур Іслямов, або з'явилася інформація про можливість такого прориву. Загалом, думаю, цей фактор зробив свій внесок у підвищення напруженості на кордоні з окупованим півостровом.

З 2014 року Крим поступово перетворюється на російську військову базу

З 2014 року Крим поступово перетворюється на російську військову базу. Це повинно хвилювати не тільки нас, але і Захід, адже ситуація на півострові пов'язана, зокрема, з системним протистоянням між Заходом та РФ.

Потрібно бути готовими до того, що Путін вирішить повторити 2014-й рік. Потрібно мати посилені військові підрозділи не тільки на кордоні з Донбасом, але й на кордоні з Кримом. Як Радянський Союз свого часу тримав посилені військові підрозділи на кордонах із Заходом, так само Україна повинна мати їх на східних і південних кордонах. Крім того, потрібно тримати в тонусі Захід, щоб він посилено спостерігав за півостровом через супутники, оцінював ситуацію тощо.

Разом з тим, прямих ризиків з боку Криму сьогодні, на мій погляд, немає. Не для того Путін протягом двох років веде складну дипломатичну гру з Заходом, націлену на примирення і зняття санкцій, щоб зараз все зірвати. У цій грі якась масштабна війна недоречна. Набагато ймовірнішими є локальні загострення і спроби впливати на Україну через гібридні методи.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.