Що Порошенко обговорював з Байденом в Давосі

2 коментувати
Росія опинилася в складній ситуації, і американці це відчувають

Президент Петро Порошенко і віце-президент США Джозеф Байден провели 4-х годинні переговори в Давосі, де проходить Всесвітній економічний форум. Головною темою обговорення стало питання імплементації Мінських угод.

Варто відразу зазначити, що самі по собі переговори з американцями – нехай навіть на такому високому рівні, як Джо Байден – не вирішують усі проблеми. Прогрес в Мінську може бути досягнутий тільки в тому випадку, коли Росія піде на взаємовигідні поступки, які передбачають вибори в контрольованих сепаратистами регіонах Донбасу і передачу Україні контролю над кордоном.

Наскільки я розумію, американці в цій ситуації намагаються впливати на Росію та шукають компроміси. Байдена, швидше за все, цікавило, чи є шанс на результативне голосування у Верховній Раді за конституційним законопроектом про децентралізацію. Можливо, сторони обговорювали свої дії на випадок прийняття і неприйняття даного проекту в українському парламенті. Крім того, американців хвилювали питання повернення до режиму припинення вогню і перші кроки з імплементації Мінських угод (зокрема, обмін полонених), модальності проведення виборів тощо.

Тепер американці впливають не тільки на Україну, але і на Росію

В цілому під кінець 2015 року зусилля міжнародної спільноти щодо імплементації Мінських угод посилилися. Відбулися телефонні переговори в нормандському форматі, чого не було досить довго. Порошенко провів переговори з Ангелою Меркель і Франсуа Олландом. З американської сторони відбулися дві зустрічі: Вікторії Нуланд з Владиславом Сурковим і Джона Керрі з Сергієм Лавровим. Крім того, пан Гризлов відвідав Київ.

Іншими словами, активізувалися всі, і найбільше - Росія. Як мені здається, ініціатива виходить саме від них, а не від американців. Чому? Тому що для росіян складається дуже непрста економічна ситуація і вони не хочуть тягнути час. Якщо раніше росіяни використовували тактику затягування (як, до речі, й українці), то зараз часу у них залишається все менше. Таким чином, Росія хоче якнайшвидше розв'язати донбаський вузол, і поставити на порядок денний питання про зняття або хоча б ослаблення економічних санкцій. Американці це відчули, тому й активізували свої зусилля.

Позиції США і України в цій ситуації збігаються, влади двох країн координують свої дії. Навіть спецпредставник ОБСЄ в мінській контактній групи Мартін Сайдек визнав, що тепер американці впливають не тільки на Україну, але і на Росію. Іншими словами, вони виконують функцію тиску на Росію у процесі мирного врегулювання українсько-російського конфлікту.

Недарма, Петро Порошенко нещодавно публічно озвучив думку, що потрібно формалізувати вже наявний процес переговорів, який включає в себе не тільки «нормандську четвірку» і переговори в Мінську, але й Сполучені Штати. Адже, за фактом, американці вже ведуть активні переговори, як з Україною, так і з Росією, і енергійно впливають на ситуацію.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.