Що показали вибори в Миколаєві та Кривому Розі

0 коментувати
Важливо, щоб люди в Харкові, Одесі та Запоріжжі побачили, що можна перемагати і на Сході

Ситуація з виборами в Кривому Розі продемонструвала один важливий момент. Зараз усі сконцентровані на перемозі Сенкевича в Миколаєві (зізнаюся, для мене це майже сенсаційний результат), але те, що кандидат від Самопомочі став одним з двох переможців у Кривому Розі – теж сенсація.

Те, що сьогодні БПП і Батьківщина відкликали заяви, в яких визнавали перемогу Юрія Вілкула, говорить про те, що вони не відразу розібралися в ситуації. Наприклад, я вчора спостерігав по телебаченню, як представник Батьківщини говорив, що переміг Вілкул і все гаразд.

Я приємно здивований ситуацією в Кривому Розі, оскільки в таких містах, як правило, «все схоплено», а тут виявилося, що і тут, і в Миколаєві ситуація може вийти з-під контролю. І це позитивна тенденція: у Миколаєві – перемога, та і в Кривому Розі, можливо, зрештою, вдасться перемогти проєвропейському кандидату.

Думаю, спочатку в партіях Майдану діяли за інерцією: мовляв, перемагає Вілкул-старший, але вони й чекали, що він переможе. Вважаю, спочатку навіть не звертали уваги на кількісні результати виборів – спрацювала інерція.

Навіщо робити подарунки Опозиційному блоку?

Крім того, мало значення ще й бажання, щоб була противага УКРОПу: раз Філатов переміг у Дніпропетровську, нехай Вілкул буде йому противагою в Кривому Розі. Це традиційна схема стримування.

Вважаю, потім зіграли роль уважний аналіз ситуації, а також надходження нової інформації, особливо, про підтасування на користь Вілкула, суспільний тиск, а також розуміння того, що зараз дуже важливо демонструвати нехай поодинокі, але перемоги в російськомовних регіонах. Дніпропетровськ – інша ситуація, там спрацював ефект другого туру і голосували не тільки за Філатова, але і проти Опозиційного блоку.

Але от ситуації в Миколаєві та Кривому Розі дуже важливі з точки зору того, щоб люди в Харкові, Одесі та Запоріжжі побачили, що можна перемагати і на Сході. Тому, вважаю, партії Майдану змінили свою позицію.

Крім того, навіщо робити подарунки Опозиційному блоку? Тут важливо розібратися, і нехай переможе той, за кого дійсно проголосували.

Не буду зараз давати оцінок, але особисто для мене важливо, що саме в Кривому Розі, в дуже специфічному місті, консервативному індустріальному центрі, вотчині Вілкула, де проєвропейська опозиція ніколи не мала сильних позицій, на виборах кандидати отримали майже однакові результати.

Вважаю, вчора в Києві не розібралися в ситуації. Але, оскільки, як мовиться в казці, ранок мудріший від вечора, вранці вже була обрана правильна стратегія.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.