Сепаратисти близько. Що відбувається в Мінську

3 коментувати
Переговори проходять нелегко, сторони просуваються в питаннях по міліметрах

На сьогоднішній день найскладніша ситуація у рамках мінського процесу склалася в гуманітарній підгрупі. За повідомленнями української сторони, звільнення заручників заблоковано.

Тим часом, у політичній підгрупі немає ніякого прогресу. Є напрацювання української сторони щодо модальностей проведення виборів у Донбасі, однак вони не подобаються росіянам і сепаратистам. Наша сторона, своєю чергою, наполягає на виконанні тих пунктів угод, які стосуються безпеки, у чому також немає ніяких просувань. Іншими словами, ситуація зависла.

Близько тижня тому в Мінську відбулися переговори за участю помічників лідерів країн нормандської четвірки. Експерти давно говорили про спроби об'єднати нормандський і мінський формат, і остання зустріч свідчить про те, що все до того йде. На цій зустрічі домовилися про відведення військових у трьох місцях, а на вчорашніх переговорах, як я вже зазначив, - у двох. Це говорить про те, що переговори проходять нелегко, сторони просуваються по міліметрах.

Солдати з різних сторін перебувають на відстані візуального контакту один від одного

Чи будуть виконані згадані домовленості про відведення військ, невідомо. Буквально кілька днів тому ватажок ДНР Олександр Захарченко заявив, що відходити повинні українці. Сепаратистам відходити нібито нікуди. Мовляв, ні про яке двостороннє відведення військ не може бути й мови.

Проблема полягає в тому, що військові по обидва боки лінії розмежування (про що неодноразово говорив заступник голови спеціальної місії ОБСЄ Олександр Хуг) занадто близько підійшли один до одного, причому в багатьох місцях: на маріупольському напрямку, під Донецьком, Станицею Луганською тощо. Доходить до того, що солдати з різних сторін перебувають на відстані візуального контакту один від одного. Це дуже сильно підвищує ризики. Зокрема, йдуть напружені бої в промзоні Авдіївки.

Міжнародні спостерігачі намагаються сприяти розмежуванню протиборчих сил там, де вони занадто близько зійшлися. Тим часом, лідери нормандської четвірки заявили про намір провести зустріч на рівні глав держав. Тільки у такому форматі досягаються реальні домовленості.

Мова йшла про те, що зустріч у нормандському форматі має відбутися до саміту НАТО у Варшаві, який працюватиме 8-9 липня. Проте, ніхто не знає, де і коли має відбутися ця зустріч. Фактично це залежить від Путіна. Росіяни кажуть, що погодяться на неї, якщо українська сторона піде на поступки, але для нас це неприйнятно. Цілком можливо, зустріч так і не відбудеться, як з тактичних міркувань сторін, так і з причини останніх тривожних подій у світі, зокрема стамбульських терактів.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.