Саакашвілі проти Коломойського

2 коментувати
Колишнього грузинського президента хочуть спровадити в прем'єри України не тільки його прихильники; у противників є свій інтерес

Вважаю, конфлікт Саакашвілі з Коломойським, який нещодавно вийшов на новий виток, не виллється ні в що. Він триває від самого призначення Саакашвілі головою Одеської ОДА: Коломойський майже відразу ж почав інформаційну кампанію проти Саакашвілі. Останнім приводом для загострення конфлікту стало зняття Антонюка та боротьба навколо Державіаслужби. Але це не приведе до яких-небудь кардинальних змін. Так, Коломойський хамськи відповів на заяви Саакашвілі, але це не означає, що тепер почнеться нова війна проти Коломойського, точно так само, як і не означає, що приберуть Саакашвілі.

Принципово новим моментом у цьому конфлікті є перепалка між Яценюком і Саакашвілі. Порошенко, як «головний миротворець» в країні, судячи з усього, помирив їх і загасив цей конфлікт, але сам факт виникнення публічної перепалки показовий.

На мій погляд, тут переплелося кілька факторів: гарячий грузинський темперамент, політичний стиль Саакашвілі, який не тільки звик виносити свої емоції на публіку, але і зрозумів за кілька місяців роботи в Україні, що публічний скандал – це досить ефективний спосіб тиску й вирішення проблем. Якби Саакашвілі вирішував питання тихо і кулуарно, Антонюка з посади голови Державіаслужби навряд чи прибрали б. А ось публічний скандал допоміг впоратися з цією проблемою. І Саакашвілі тепер часто користується цим методом.

З одного боку, це спосіб швидкого та ефективного вирішення проблем, з іншого – вважаю, Саакашвілі таким чином страхується. Адже вже очевидно, а до кінця року стане ясно, що йому не вдасться вчасно виконати багато з заявленого. Гучних і швидких результатів в Одесі не буде, і Саакашвілі це вже розуміє. Тому тут і підстраховка на випадок необхідності пояснити, чому не вдалося все зробити швидко.

Прем'єрство Саакашвілі стало б дуже конфліктним і проблемним

Але з'явилася і третя тема – конспірологія з приводу того, що Саакашвілі претендує на пост прем'єр-міністра. Думаю, сам він досить щиро відповів на це питання, виключивши такий сценарій. Сумніваюся, що йому обіцяли прем'єрство при приході в Україну; максимум – місце в уряді. В цьому я впевнений, адже прем'єрство Саакашвілі стало б дуже конфліктним і проблемним.

Тим не менше, частина наших громадян-прихильників радикальних реформ симпатизують колишньому президенту Грузії і вважають, що саме Саакашвілі міг би бути революціонером-реформатором. Саме вони підписують електронні петиції президенту.

Втім, у мене є підозра, що тему прем'єрства Саакашвілі розкручують не тільки його прибічники, але й супротивники. Поясню, чому: по-перше, прагнуть спровадити Саакашвілі в Київ ті, хто хоче, щоб він скоріше забрався з Одеси.

По-друге, вважаю, працює олігархічний сценарій: перенесення в публічну площину теми його можливого прем'єрства може призвести до закінчення роботи Саакашвілі в Україні. Воно вже створило напругу у відносинах з Яценюком; наступним кроком стане спроба зіштовхнути лобами Саакашвілі й Порошенка. Думаю, зараз деякі з олігархів, включаючи й Коломойського, спробують досягти саме цього, щоб президент припинив експеримент Саакашвілі.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.