Чи розведуть сили в Донбасі

0 коментувати
Є наказ з Москви продемонструвати конструктивність і готовність виконувати взяті на себе зобов'язання

Тристороння контактна група щодо Донбасу нещодавно підписала в Мінську рамкове рішення про розведення сил і засобів у Донбасі. Чернетка угоди про розведення сил була підготовлена ще на початку червня, але внаслідок різних причин її не могли підписати, зокрема, на тлі сумнівного кримського інциденту.

Думаю, якийсь позитивний ефект на короткий час від цього буде, але чи надовго – велике питання. Досвід говорить, що можуть бути і зворотні тенденції. Я не знаю жодної угоди в рамках Мінських домовленостей, яка було б виконана в повній мірі. Угоди про відведення важких озброєнь і озброєнь середнього калібру, угоди про припинення вогню і домовленості про створення нейтральної зони – всі ці ініціативи реалізовані лише частково.

Судячи з усього, є наказ з Москви продемонструвати конструктивність і готовність виконувати взяті на себе зобов'язання, тому й було підписано угоду про відведення сил. Мова йде лише про три ділянки – Станиця Луганська, Петровське та Золоте. Навіть працівники ОБСЄ кажуть, що головна проблема у використанні зброї та контролі за виконанням домовленостей.

Звісно, якщо хоч тиждень ця угода протримається, такий підхід спробують реалізувати і за іншими напрямами. Проте вже зараз можна сказати, що в авдіївській промзоні та в районі донецького аеропорту застосувати цю практику буде вкрай складно. Втім, пробувати треба, щоб знизити інтенсивність обстрілів і бойових дій. Саме наближеність воюючих сил є однією з причин ескалації.

Більше точок зору тут

Передплатіть журнал НВ за спеціальною ціною

До кінця листопада дешевше на 110 грн.
Передплатіть журнал на 12 місяців усього за 559 грн.

Ваш промокод для сплати онлайн – 89790834

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.