Про що Путін говорив з Обамою

4 коментувати
Американська дипломатія і більшість представників американської еліти виступають проти того, щоб конфлікт в Донбасі вирішувався за рахунок України

Напередодні саміту НАТО президенти США та Росії провели телефонні переговори. Так, Кремль не підпускає США до обговорення реалізації Мінських угод, але прямі переговори з американцями, зокрема, з проблеми врегулювання конфлікту в Донбасі, він веде. Це відповідає інтересам РФ: росіяни хочуть безпосередньо домовлятися з американцями.

Президент Росії знає, що на варшавському саміті НАТО будуть активно обговорювати українське питання, причому відбудеться цілий ряд заходів, пов'язаних з Україною, планується засідання окремої Комісії Україна – НАТО (єдина комісія, присвячена партнеру альянсу), а також прийняття великого пакету допомоги Україні. Безумовно, це лякає Путіна, і він намагається зіграти в стару гру, спробувавши переконати американського президента в тому, що саме Україна не виконує мінські домовленості, і варто тиснути на українську сторону, а не на Росію.

Тим не менш, наскільки мені відомо, сьогодні і в нормандському переговорному форматі, і в рамках переговорів з американцями, роблять акцент на вирішенні питання безпеки в Донбасі, і лише після цього – на вирішенні політичних проблем, зокрема, проведенні місцевих виборів на окупованих територіях. Продовжується робота зі створення своєрідної "дорожньої карти" Мінських угод. Це теж може турбувати Путіна, і за допомогою переговорів з Обамою він, можливо, намагається повернути ситуацію на свою користь.

Росіяни хочуть безпосередньо домовлятися з американцями

Навряд чи президент США піддасться цим прийомам. Позиція Штатів жорсткіше і послідовніше, ніж у багатьох країн Європи. Тим не менш, як сказав один європейський дипломат, позиція Обами – це позиція нешкідливого нейтралітету. Так, американський лідер бачить себе миротворцем, він хоче бути вище сутички, а Путін намагається зіграти на бажанні Обами розв'язати кризу в Україні до відставки з поста президента (це підтверджують багато сигналів). Однак американська дипломатія і більшість представників американської еліти виступають проти того, щоб конфлікт вирішувався за рахунок України. Не думаю, що Путін досягне своєї мети. Дипломатія США діє системно і різких перепадів в її позиціях бути не може. Це лише спроба зіграти на особистих прагненнях американського президента.

Тому я не очікую великих змін в обговоренні Мінських угод і зміщенні акценту з питання безпеки. Свідченням того є скасування зустрічі лідерів нормандської четвірки, анонсованої під час візиту Петра Порошенка у Францію. Якщо не буде зустрічі на рівні глав держав, якихось принципових рішень і просувань очікувати не варто.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.