Про що Нуланд просила Порошенка

3 коментувати
Потрібно, щоб ми диктували правила гри, а не погоджувалися з тим, що нам нав'язують

Президент України Петро Порошенко та помічник держсекретаря США у справах Європи і Євразії Вікторія Нуланд провели зустріч під час її візиту до Києва.

На президента намагалися тиснути і більш серйозні діячі, так що пані Нуланд, при всій повазі до неї, навряд чи здатна в цьому досягти успіху.

Крім того, був досить дивний момент: пройшла інформація, що зустрічі не буде, але потім вона все ж таки відбулася. У мене складається відчуття, що відбулася ця зустріч на велике прохання американської сторони.

Я в цілому скептично ставлюся до дуже популярної у нас версії тиску на Україну: про те, що Америка викручує нам руки, що вона змусить нас. Змушує вже більше року - і який результат? Про те, що ось-ось відбудуться вибори в Донбасі, що ось-ось проголосують закон, що все вже погоджено, всіх вже переконали і примусили, я чую як мінімум з осені минулого року.

Не називаючи імен, можу відзначити, що законопроект дійсно готується і, можливо, вже майже закінчено; але існують серйозні політичні обставини, що перешкоджають його прийняттю. Якщо не будуть вирішені питання безпеки - як мінімум припинення бойових дій на Сході України - приймати законопроект ніхто не буде.

Україна більше не сповідує модель "чего изволите?"

Сам по собі законопроект потрібен, оскільки він дозволить нам закріпити українські умови проведення виборів. І я прихильник таких дій - потрібно, щоб ми диктували правила гри, а не погоджувалися з тим, що нам нав'язують. І зараз така можливість є.

Між іншим, нинішній законопроект, розроблений міжнародною групою, категорично не влаштовує Росію і сепаратистів, що говорить багато про що.

Я з іронією ставлюся до версій про тиск. Тиснуть по-іншому, а не так, як це робить Нуланд. І те, як зараз поводиться українська дипломатія (нагадаю про інцидент з реакцією на виступ генсека ООН і ситуацію в ПАРЄ), показує, що ми зараз не сповідуємо модель "чего изволите?". Ми поводимося досить жорстко і наступально.

Звичайно, у деяких європейських політиків і представників США є бажання скоріше розправитися з ситуацією в Донбасі. Одна високопоставлена чиновниця Держдепартаменту деякий час назад сказала, що сподівається на вирішення конфлікту в Донбасі до кінця року (якраз до завершення президентського терміну Барака Обами).

Але заради чого нам робити подарунки Обамі? Він за весь час свого президентства навіть не зволив приїхати до Києва, і ми не зобов'язані робити йому будь-які політичні подарунки до закінчення його президентства. У нас є свої інтереси і своя позиція, якої ми повинні дотримуватися.

І ця позиція зараз полягає в тому, що спочатку вирішуються питання безпеки, і тільки потім починається обговорення виборів.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.