Подвійна гра Росії

4 коментувати
На переговорах з американцями і європейцями росіяни говорять одне, а нам – зовсім інше

Ситуація на сході України знаходиться в стані стагнації. Жодного прогресу у встановленні стійкого перемир'я не спостерігається.

Наприкінці серпня минулого року, в період чергового загострення ситуації на сході країни, сторонам мінського процесу вдалося вийти на перемир'я завдяки зусиллям, в першу чергу, німецького канцлера, а також французького президента Франсуа Олланда. Подивимося, наскільки дієвою в результаті стане остання зустріч Петра Порошенка з Ангелою Меркель, і чи допоможе вона втихомирити зіткнення сьогодні.

Тим не менш, в минулому році, на мій погляд, встановленню перемир'я сприяла не тільки позиція Німеччини й Франції, але і зміна тактики самої Росії. Тоді Путін готувався до пропозицій щодо створення антитерористичного союзу з Заходом, до виступу на сесії Генеральної Асамблеї ООН і т. д. Він хотів випробувати нову тактику, завдяки чому і вдалося вийти на стійке перемир'я.

Не думаю, що Путін піде на серйозні поступки

Сьогодні успіх у встановленні цього режиму припинення вогню знову залежить від Росії та позиції Путіна. Якщо росіяни підуть на серйозні поступки, зокрема, погодяться на проведення виборів у Донбасі, тоді, можливо, вдасться вийти і на перемир'я. Але поки ніяких серйозних і очевидних поступок немає. Вони грають в подвійну гру: на переговорах з американцями і європейцями росіяни говорять одне, а нам – зовсім інше. Ба більше, нічого з того, про що представник Росії Борис Гризлов говорив під час свого візиту в Київ, на переговорах у Мінську не обговорюється. Зокрема, судячи з витоків інформації, він говорив про те, що РФ готова погодитися на участь у донбаських виборах українських партій. У Мінську, тим часом, ніхто на це не погоджується.

Ця подвійна гра не зміцнює довіру до Росії. Більш того, вона є однією з причин «зависання» мінського мирного процесу.

Якщо Росія не піде на поступки, навряд чи буде реалізоване і питання внесення змін до Конституції України. Особисто я сумніваюся, що Верховна Рада проголосує за законопроект про конституційні зміни в частині децентралізації разом з 18-м пунктом про особливий режим самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей. У нинішній ситуації буде дуже складно провести через український парламент будь-які зміни в рамках мінського процесу.

Ситуація непроста. Не думаю, що Путін піде на серйозні поступки. На часткові - так, піде. Але чи буде цього достатньо для українського парламенту, я не впевнений.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.