Підступна гра Росії навколо звільнення Савченко

0 коментувати
Головне завдання Росії – перекласти відповідальність за звільнення Савченко з Путіна на Україну

Днями помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд відвідала з візитом Російську Федерацію. З великим ступенем імовірності припускаю, що в ході її зустрічі з помічником російського президента Владиславом Сурковим, серед іншого, обговорювалося звільнення української льотчиці Надії Савченко.

В цьому питанні Москва грає у подвійну гру. За останні два місяці з'являлося чимало інформації про ймовірне звільнення Савченко. Наприклад, ще в кінці березня Юлія Тимошенко заявляла, що російський президент Володимир Путін прийняв пропозицію про передачу Україні льотчиці. Думаю, Росія спеціально поширює чутки про це, граючи темою, створюючи навколо неї напругу і підживлюючи підозри українців. Головне завдання – перекласти відповідальність за звільнення Савченко з Путіна на Україну. Це дуже підступна гра.

В цілому ж активна участь американських чиновників у врегулюванні кризи в Донбасі, а також їх зусилля по просуванню виконання Мінських угод свідчать про те, що США є активним учасником переговорів. Росіяни після візиту Нуланд показово відзначили, що Штати не є учасником переговорів у нормандському форматі. Але чому в такому разі Сурков обговорює питання виконання Мінських угод з помічником держсекретаря США?

США є активним учасником переговорів щодо виконання Мінських угод

Часто українці або не розуміють, або свідомо уникають реальної оцінки ситуації. Кажуть, що потрібно змінити формат переговорів, ввести в процес американську сторону, перейти до женевського формату і т. д. Тим не менш, реальна конструкція переговорів по Донбасу наступна: є офіційні переговори в нормандському форматі і є переговори, які залежать від переговорів у нормандському форматі – це переговори Тристоронньої контактної групи в Мінську (всі політичні рішення приймаються у нормандському форматі, а Мінську їх лише узгоджують). Паралельно ведуться переговори американців з росіянами і з українцями. Тим часом, європейці – Німеччина і Франція – постійно інформують США про хід переговорів в нормандському форматі. Крім того, США впливають на ситуацію через ОБСЄ.

Таким чином, американці є реальним, прямим, однак неофіційними учасником переговорів щодо реалізації Мінських угод. Для нас важливо, що, на відміну від Франції та частково в Німеччині (частково, оскільки з німецької сторони існує проблема Франка-Вальтера Штайнмаєра з проросійськими поглядами, в той час як Ангела Меркель займає більш принципову позицію), позиція Сполучених Штатів більш жорстка і принципова. І це нас влаштовує.

Більше думок тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.