Обшук у НАБУ - помилка Луценка

7 коментувати
Це явна спроба показати, «хто в домі господар»

У п'ятницю, 5 серпня, слідчі Генпрокуратури провели обшуки в Національному антикорупційному бюро. У ГПУ повідомили, що розслідують факт незаконного прослуховування фізичної особи в рамках кримінального провадження, яке розслідує НАБУ.

Можливо, таке прослуховування дійсно мало місце, і цей факт дійсно потрібно перевіряти, але це можна було б зробити і обережно, без публічного конфлікту.

Уже в липні стало помітно, що у відносинах між керівництвом НАБУ і спеціалізованої антикорупційної прокуратури з одного боку і керівництвом Генпрокуратури з іншого - існує напруга. Тепер це проявилося і в публічній сфері. На жаль, проблеми є.

Історія з затягуванням пред'явлення про підозру Олександру Онищенку також продемонструвала існування напруги. Така показова виховна робота привела до того, що виграв від цієї ситуації тільки Онищенко. Поки в Генпрокуратурі вчили працівників НАБУ, як потрібно складати документи, минуло три тижні. Ось такий подарунок зробили Олександру Онищенку.

Думаю, що це ненормальна ситуація, і вона серйозно вдарить по іміджу Юрія Луценка. Я не виключаю порушень в НАБУ, але показовий обшук, про який всі знають, це явно демонстративна акція «хто в домі господар». І вона негативно позначиться на сприйнятті генпрокурора і викличе критику на його адресу.

Така акція негативно позначиться на сприйнятті генпрокурора

Не беруся судити, наскільки правильним було саме рішення про перевірку, але форма демонстрації, що НАБУ і спеціалізована антикорупційна прокуратура повинні знати своє місце і не висовуватися, не працює на користь ефективної антикорупційної боротьби. Вирішувати такі питання і розбиратися з виниклими протиріччями потрібно зовсім інакше.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.