Новий політичний сезон. Мій прогноз на осінь

5 коментувати
Восени ми побачимо новий виток активності і НАБУ, і прокуратури, і можливо, що об'єктами цієї активності стануть не тільки депутати

Прогнози щодо нового політичного сезону в Україні можна робити тільки на вересень і першу половину жовтня, коли зрозуміло, яким буде порядок денний. Ближче до кінця року ситуація в країні, безумовно, зміниться, з'являться нові теми і нові конфлікти.

Що визначить порядок денний початку сезону? Вересень пройде під знаком реформ, уряд спробує провести через парламент якщо не всі, то більшу частину своїх реформаторських законопроектів. Це, перш за все, закон про освіту, пенсійна реформа, і якщо вийде, то і медична. З нею, звичайно, буде складніше, існують суперечності навіть у президентській фракції. Але якщо вдасться знайти необхідні компроміси і забезпечити консолідацію, то, можливо, вдасться провести і медичну реформу.

Крім того, Гройсман обов'язково спробує провести пенсійну реформу, щоб уже восени підняти пенсії. Цілком можливо, що він також піде на чергове підвищення мінімальної зарплати, якщо будуть необхідні бюджетні резерви. Не виключено, що уряд також спробує реалізувати вже заявлені плани з продажу частини державних підприємств.

Наступного року, напередодні президентських виборів, політикам буде вже не до реформ

Тобто, за винятком земельної реформи, восени буде зроблена спроба затвердити нові реформи або рішенням парламенту, або прийти до цього, хоча б частково, через нормативні рішення уряду. Тому що наступного року, напередодні президентських виборів, політикам буде вже не до реформ.

Крім того, осінь пройде під знаком цілої низки резонансних судових процесів, які будуть дуже помітно впливати і на політичну ситуацію в країні. В першу чергу мова йде про процес над Януковичем. Сподіваюся, до кінця року цей процес все-таки завершиться, і найімовірніше, звинуваченням для Януковича.

Також буде ціла низка досить резонансних процесів з антикорупційних справ: справа Насірова, справа Мартиненка. Можливо, до суду також передадуть справи щодо депутатів. До речі, восени повинен бути новий пакет подань щодо позбавлення депутатської недоторканності ще однієї групи депутатів. Ця тема буде актуальна і восени, і сприйматися вона буде дуже неоднозначно, як самими депутатами, так і суспільством.

Восени ми побачимо новий виток активності і НАБУ, і прокуратури, і можливо, що об'єктами цієї активності стануть не тільки депутати. У нас вже є справа Данилюка перед очима. Більш того, ходять чутки про те, що кримінальне провадження може бути відкрито ще як мінімум щодо двох міністрів. Не беруся підтверджувати реальність цієї інформації, але можна згадати слова Луценка, що кримінальне провадження може бути відкрито стосовно кількох міністрів.

Ще одна гаряча тема осені - ситуація в судовій системі. Процес формування Верховного суду України скоро буде завершений. Але це зовсім не кінець судової реформи, а лише ключова фаза, за якою повинне послідувати оновлення корпусу суддів на нижчих рівнях. Але вже зараз можна побачити, що ситуація з новим складом Верховного Суду сприймається досить неоднозначно. Восени політична й ідеологічна боротьба навколо судової реформи тільки загостриться. Ну а якщо додати сюди ще цілий ряд резонансних судових процесів, все це винесе тему реформи судової системи на авансцену осіннього політичного процесу в Україні.

Якщо говорити вже про традиційні проблеми України - схід, конфлікт на Донбасі, переговори - я не очікую ніяких серйозних зрушень. Переговорний процес активізується, ми це бачимо. Якщо не в серпні, то у вересні буде спроба провести повноцінну зустріч в Нормандському форматі, але не думаю, що і вона принесе якісь зрушення. Найімовірніше, намагатимуться домовитися про зниження військової напруги в зоні конфлікту. Можливо, вдасться досягти домовленостей щодо обміну заручниками і розведення сил на ряді ділянок зони конфлікту. Це той максимум, який зараз можливий.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.