Нова хвиля провокацій Кремля проти України

5 коментувати
Ймовірність усвідомлених пропагандистських провокацій Росії проти України дуже висока

Спікер з питань АТО Андрій Лисенко заявив, що Росія готує провокацію проти України міжнародного масштабу, щоб потім звинуватити її в Міжнародному кримінальному суді. За словами Лисенка, зараз виготовляються документальні матеріали про нібито знищення українськими військовослужбовцями близько 400 будинків і 500 жінок, дітей і літніх людей окупованого села Сокільники Луганської області.

На жаль, такий ризик є. Ймовірність усвідомлених пропагандистських провокацій дуже висока. Але в даному випадку спрацьовує класична технологія попередження подібного розвитку подій. Ймовірно, з цієї причини Генштаб і прийняв рішення зробити відповідну заяву.

Найчастіше, коли відомо, що готується щось подібне, включаючи детальний опис майбутніх дій, то інформаційне висвітлення спрацьовує, як нейтралізуюча сила. У нас вже було кілька випадків, коли після інформування Генштабу нічого не відбувалося. Це не означає, що українське командування видало неправдиву інформацію. Швидше за все, винуватці просто відмовилися від своїх намірів.

Обидві сторони зацікавлені в тому, щоб першою Мінські угоди порушила протилежна сторона

Так що Україна правильно робить, коли попереджає про можливість провокацій. Якщо щось подібне станеться, буде зрозуміло, звідки ноги ростуть.

Протягом усього тижня ми бачимо повільну ескалацію конфлікту в Донбасі. Кількість порушень режиму припинення вогню істотно збільшилася. Це відбувається практично кожен день, хоча раніше подібне відбувалося 1-2 рази в тиждень.

Я думаю, що це спроба тиску на Україну і, особливо, на Захід з тим, щоб «підлякати» учасників мінських переговорів тим, що вони можуть бути зірвані. Кремлю потрібно, щоб Німеччина і Франція тиснули на Україну, щоб вона пішла на поступки російській стороні. Ця тактика використовувалася росіянами не один раз.

Скажемо відверто, обидві сторони зацікавлені в тому, щоб першою Мінські угоди порушила протилежна сторона. Тому згадана провокація готується для того, щоб підставити нас перед Заходом, домогтися ізоляції України і послабити наші позиції. Мовляв, Україна не хоче миру, порушує домовленості – в цьому вся мета. Це гітлерівська тактика, яку раніше використовували нацисти.

Тим не менш, я був би обережніше з такими заявами, як «Москва хоче вийти з мінського переговорного процесу», озвученими Лисенко в ході того ж звернення. Гра Путіна дещо складніше.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.