Навіщо західні експерти їдуть у Крим

3 коментувати
Є шанс, що РФ може хоча б формально дозволити представникам місії Ради Європи певну інформаційну та правозахисну діяльність

В анексованому Росією Криму незабаром почне роботу місія Ради Європи з прав людини. Стало відомо, що очолить її швейцарський дипломат Жерар Студмана, а допомагати йому будуть троє представників секретаріату Ради Європи.

Зрозуміло, результат тут далеко не гарантований, і ситуація розвиватиметься дуже непросто. Проте навіть сам факт надіслання на півострів такої місії за участю західних експертів – набагато краще, ніж нічого.

Судіть самі: незабаром два роки, як Крим захоплений, і ситуація з правами людини – особливо це стосується українських і кримськотатарських активістів – за цей час не просто стала загрозливою, вона набула драматичної форми. На півострові відбуваються викрадення людей, незаконні арешти і навіть вбивства.

Зі зрозумілих причин Україна не має в Криму навіть якогось представництва, і дипломатичні способи розв’язання проблем із правами людини, якими ми могли послуговуватися, були вкрай обмежені.

Ситуація з правами людини в Криму набула драматичної форми

Тепер до питання підключається Рада Європи – і це дуже важливо. Підкреслю ще раз: її участь не гарантує успіху, але з урахуванням того, що зараз Росія хоча б трішки, але намагається вести дипломатичну гру з Заходом, вона може хоча б формально дозволити представникам Ради Європи певну інформаційну та правозахисну діяльність, щоб не псувати собі обличчя.

З іншого боку, ми знаємо, що зараз відносини Росії, зокрема, з Парламентською Асамблеєю Ради Європи заморожені. Тому не думаю, що РФ буде занадто вже розкриватися, а тим більше показувати, як багато «доброго» вона наробила з правами людини в цьому регіоні.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.