Навіщо Путін "викрив" США у поваленні Януковича

6 коментувати
Путін залишився радянською людиною. Для колишнього співробітника спецслужб Америка була, є і буде ворогом

Напередодні зустрічі з Бараком Обамою на сесії Генасамблеї ООН Володимир Путін продемонстрував по відношенню до США своєрідну дипломатію - дипломатію сили.

Так, в інтерв'ю американським телеканалам CBS та PBS російський лідер заявив, що йому нібито "достеменно відомо" про роль США у поваленні збіглого українського президента Віктора Януковича. Мовляв, ви нас постійно викриваєте, але і ми знаємо ваші гріхи. Ви нас звинувачуєте у підтримці Башара Асада, а ми вас – у поваленні легітимного президента України.

Загалом, як у боксі, обмінялися ударами. Проте варто відзначити, що подібна заява президента РФ – це також прояв традиційних антиамериканських фобій, характерних для значної частини російської еліти ще з радянських часів. Що найголовніше, ці фобії характерні й для самого Путіна.

Він залишився радянською людиною. Для російського президента, як для колишнього співробітника спецслужб, Америка була, є і буде ворогом. Для нього, як і раніше, залишилося у свідомості «на війні як на війні» завжди є ворог. У цьому випадку ворог – це Сполучені Штати. Мислення спецслужбіста вибудувано на секретних операціях, через призму яких Путін бачить весь світ. У його розумінні не буває революцій, що виникають з волі народу. Ні, революція – це таємна операція, проведена ворогами, вважає він. Більш того, вороги досить конкретні – Білий дім, Держдеп і ЦРУ.

Обама з Путіним, як у боксі, обмінялися ударами

Інтерв'ю Путіна націлене на дві аудиторії: як на американців, так і на росіян. Для внутрішнього глядача він хоче стати сильним лідером, який критикує Обаму. Для американців він хоче постати як сильний лідер, який пропонує партнерство, проте зберігає при цьому незалежність. Крім того, він просуває для американської публіки свою конспірологічну версію подій в Україні.

Таким чином, він особисто бере участь у пропагандистській війні, представляючи американській публіці свою версію про участь США в українській революції. Путін не відмовляється від партнерства з Америкою, однак хоче продемонструвати, що від своєї теорії він також не має наміру відмовлятися.

У спілкуванні з американськими журналістами Путін також зазначає, що у нього є «тисячі» власних джерел в Україні. Цікаво, які ж вони? Розкрив би хоча б деякі. Напевно, у Кремлі вислухали версію подій втечі Януковича з Києва та наступних кількох днів з вуст самого президента-втікача або, наприклад, Миколи Азарова. Але, хто міг поінформувати Путіна про участь американців у цих подіях?

Наскільки мені відомо, у країні небагато людей, які можуть оцінювати участь американців у тих чи інших подіях. У постійному режимі посол США в Україні контактує з обмеженим колом. Це 20-30 представників української політичної еліти. Є підозри, що версію про безпосередню участь американців у втечі Януковича Путін, швидше за все, почув від Віктора Медведчука. Все-таки це його кум і його контактер. Хоча при цьому Медведчук останній раз спілкувався з американським послом, напевно, років 10 тому. Напевно, він говорив Путіну те, що той хотів почути.

Більше думок читайте тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.