Навіщо потрібна зустріч Порошенко та Путіна

3 коментувати
Відразу після зустрічі Порошенка з Меркель і Олланд в Берліні зайшла мова про майбутню зустріч вже з російським президентом

Без участі Росії та її згоди на деескалацію в Донбасі з нинішнього конфлікту, на жаль, не вийти.

Саме тому відразу після зустрічі Порошенка з Меркель і Олланд в Берліні зайшла мова про майбутню зустріч вже з російським президентом. Мова, звичайно, йде не про двосторонню зустріч – швидше за все, вона відбудеться в нормандському форматі.

Найбільш імовірний час зустрічі – на полях 70-й сесії Генасамблеї ООН, яка відкриється 15 вересня в Нью-Йорку.

Я вважаю, що це абсолютно нормально - спілкуватися з російським президентом все одно доводиться. Поки переговори з Путіним йдуть в телефонному режимі. Це теж дозволяє вирішувати окремі проблеми, але іноді необхідні саме очні зустрічі.

У всякому разі, зустріч з Путіним потрібна, оскільки Мінські домовленості, на мій погляд, зайшли в глухий кут через неузгодженість питання про місцеві вибори на окупованих територіях.

Найбільш імовірний час зустрічі – на полях 70-ї сесії Генасамблеї ООН

Потрібно розуміти, що майбутня зустріч служитиме двом цілям: вирішення задачі-мінімум, а саме, деескалація та заморожування військового конфлікту, хоча б відносне припинення вогню. Завдання-максимум – це політичне врегулювання, але воно стане можливим тільки при наявності доброї волі обох сторін.

Думаю, українське керівництво чудово розуміє позицію Москви і не плекає жодних ілюзій щодо політичного врегулювання конфлікту. У Німеччині і Франції такі ілюзії все ще залишилися, що і дозволяє Росії намагатися просувати свою схему реалізації політичних домовленостей.

Тим не менш, питання тільки в тому, коли і Заходу стане очевидно, що політичні домовленості реалізовані не будуть. Після цього доведеться вирішувати, якою буде подальша доля Мінських угод. І обговорюватися це питання буде не тільки Нью-Йорку.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.