Навіщо Нуланд зустрічалася із Сурковим

2 коментувати
Сурков, спілкуючись із Нуланд, конструктивний, хоча на інших переговорах Росія займає жорстку позицію. Це подвійна гра

Після візиту до Києва помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд вирушила в Росію. Місія Нуланд – човникова дипломатія. Вона зустрічається як із представниками української сторони, так і з представниками РФ.

Коли йдеться про зустрічі на дипломатичному рівні, Москва дуже піклується про відповідність статусів посадових осіб, які зустрічаються. Україна теж дотримується протоколу, однак зараз українські лідери не мають часу на «статусні ігри» – їм важливо мати постійний конструктивний контакт з американською стороною. Тим часом росіяни грають саме в ці «статусні ігри», тому голова російського МЗС Сергій Лавров зустрічається з держсекретарем США Джоном Керрі, а помічник держсекретаря США Нуланд – із помічником президента Росії Владиславом Сурковим.

Ба більше – мінським процесом у РФ опікується саме Сурков. Саме він визначає стратегію і тактику мінського процесу з російського боку (і, найімовірніше, нормандського теж). Наскільки я чув від російських джерел, саме у Суркова своя людина в підгрупі з політичних питань у Тристоронній контактній групі з урегулювання конфлікту в Донбасі. Він ухвалює всі рішення в межах мінських переговорів. Тому цілком логічно, що Нуланд зустрілася саме із Сурковим. Гадаю, це не перша і далеко не остання така зустріч.

Мінським процесом у РФ опікується саме Сурков

Нічого принципового нового за результатами їхньої сьогоднішньої зустрічі не прозвучало. Можливо, багатьох зацікавила фраза про те, що «переговори відбулися конструктивно». Не виключаю, що почнуться чергові розмови на тему: «Нас зливають!». Але, наскільки мені відомо, українську сторону постійно інформують про хід переговорів. Ми знаємо, коли Нуланд їде до Москви, отримуємо результати цих переговорів тощо. Таким чином, американці тримають нас у курсі.

До того ж потрібно враховувати інформаційну тактику самого Суркова. Якщо порівнювати те, що Сурков обіцяв Нуланд (з огляду на витоки інформації) на їхній попередній зустрічі, з реальною поведінкою Москви на переговорах у Мінську й у нормандському форматі, то це дві великі різниці. Сурков, спілкуючись з Нуланд, дуже конструктивний, а на інших переговорах Росія займає жорстку позицію. Це подвійна гра, така тактика Москви. Тому не варто турбуватися щодо «конструктивності» зустрічі Нуланд і Суркова. Реальна конструктивність може бути тільки на офіційних переговорах.

Для нас важливе те, що американський дипломат підтвердила принципову позицію США, згідно з якою вибори в Донбасі можуть відбутися тільки в межах Мінських угод і за українськими законами. Це означає, що вибори, проведені самими сепаратистами, визнані не будуть і не вважатимуться виконанням Мінських угод.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.