Між Яценюком та Гройсманом: сценарії для парламенту

1 коментувати
Гройсман – поки єдина компромісна фігура

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк прийняв рішення піти у відставку. Сенсацією це не стало, оскільки такого його рішення чекали ще з лютого. Ймовірно, він зробив заяву лише після того, як стало відомо про формування коаліції у складі двох фракцій – БПП і Народного фронту. Думаю, наявність цієї умови стала вирішальним фактором для Яценюка.

Президент Петро Порошенко очікує, що вже завтра в Раді створять нову коаліцію і внесуть на розгляд кандидатуру нового прем'єр-міністра. Швидкого виходу з політичної кризи чекають також західні партнери України у Вашингтоні та Брюсселі.

Чи буде створено уряд вже завтра? На мою думку, навряд чи. У кращому випадку оголосять про створення нової коаліції, яка, найімовірніше, висуне на пост глави Кабміну Володимира Гройсмана.

Всі супутні питання - заява Яценюка про відставку, призначення нового прем'єр-міністра і спікера парламенту – поставлять на голосування або завтра, у вівторок або в четвер. Перша половина вівторка буде присвячена політичним розбіркам, офшорному скандалу та створенню парламентської слідчої комісії з цього питання, а також наслідків нідерландського референдуму. Таким чином, голосування по Кабміну можуть провести у другій половині дня.

Голосів для підтримки Наталії Яресько в парламенті немає

Якщо ж у вівторок поставити згадані питання на голосування не вдасться, його перенесуть на четвер. Крім того, врахують наявність достатньої кількості депутатів з двох коаліційних фракцій, а також частини позафракційних парламентарів, готових голосувати за нового прем'єра та інші питання.

Якщо Гройсмана не затвердять, Яценюк продовжить виконувати свої обов'язки в якості в.о. Що, в свою чергу, означатиме продовження політичної кризи і дуже високу ймовірність дострокових парламентських виборів. Поки такий варіант розвитку подій здається мені менш імовірним.

Не виключаю, що політичні сили, які хочуть дострокових виборів, спробують зробити атаку на Гройсмана і сконцентрувати увагу на офшорному скандалі, однак дві фракції коаліції, мабуть, організаційно і юридично підготувалися до реалізації заміни уряду і прем'єр-міністра вже цього пленарного тижня.

Інші кандидатури на пост прем'єр-міністра на даний момент не розглядаються. Гройсман – єдина компромісна фігура. Ще до середини березня стало очевидно, що голосів для підтримки Наталії Яресько в парламенті немає.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.