Місія ОБСЄ в Донбасі: що вимагає Україна

1 коментувати
Росія проти того, щоб місія взяла на себе контроль над російсько-українським кордоном

Підсумком останніх переговорів лідерів нормандської четвірки стало не тільки звільнення Надії Савченко, але й певний прогрес в обговоренні теми введення поліцейської місії ОБСЄ в Донбас.

Повідомлення української та російської сторони за підсумками телефонної розмови лідерів чотирьох країн сильно відрізняються. Проте, це питання обговорюється і певний прогрес видно. Ще недавно генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Заньєр і міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр відкидали або скептично оцінювали саму ідею поліцейської місії в Україні, однак зараз проблема вже озвучена (хоча принципового рішення поки немає).

Україна наполягає на тому, щоб місія ОБСЄ була диференційованою:

  • моніторингова місія по лінії розмежування (на це Росія поки погоджується);
  • місія, яка взяла б контроль над російсько-українським кордоном, створивши дев'ять стаціонарних спостережних пунктів, користуючись посиленими технічними засобами контролю (Росія категорично проти, західні партнери – цілком за);
  • поліцейська місія щодо забезпечення безпеки під час виборів у Донбасі.
Ще нещодавно ідею поліцейської місії в Україні відкидали або ставилися до неї скептично

Ідея введення поліцейської місії ОБСЄ в Донбас безпосередньо не пов'язана з нинішнім загостренням ситуації в зоні конфлікту. Проте, це дуже важливо для нас. Поки йдуть активні бойові дії, поки кожен день тривають обстріли, ні про які вибори не млже бути мови. Припинення бойових дій є принциповою умовою для прийняття політичного рішення про проведення виборів на цій території.

Від обговорення ідеї поліцейської місії потрібно переходити до обговорення конкретного плану: суть місії, її функції, кількісний та якісний склад, що надається зброю тощо. Щодо цих питань конкретики поки немає. Боротьба навколо статусу та повноважень поліцейської місії в Донбасі триває.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.