Кривий Ріг: як Опоблок переграв Самопоміч

5 коментувати
Самопоміч або недооцінила ці вибори, або помилилася у виборі кандидата

Повторні вибори мера Кривого Рогу не обійшлися без скандалів. Спостерігачі зафіксували в ході голосування низку порушень, зокрема, підкуп і підвезення голосуючих до виборчих дільниць. Явка виявилася незвично високою для проміжних виборів.

Підсумки голосування, можливо, будуть оскаржуватися, однак суттєвих результатів від цього чекати не варто: розрив між лідером та іншими кандидатами виявився занадто великим. За даними екзит-полу компанії Research & Branding Group, рівень підтримки чинного мера Юрія Вілкула досягає 70,9% голосів, у той час як найближчий претендент Семен Семенченко від Самопомочі набрав лише 11,3%.

Щоб домогтися такого розриву, потрібно було повністю сфальсифікувати результати голосування. Це відбувається вкрай рідко і при повному контролі над виборчими комісіями. Не думаю, що у Вілкула або в Опозиційного блоку були такі можливості. Більше того, навряд чи це в принципі можливо в Україні при нинішньому рівні конкуренції та взаємоконтролю.

У Семенченка неоднозначна репутація

Опозиційний блок на цих виборах, на мою думку, просто переграв Самопоміч технологічно. У Вілкула було електоральне ядро: його підтримували близько половини виборців. Самопоміч, тим часом, змінила сильного кандидата Юрія Милобога на Семенченка. Є версії, що мова йде про «договорняк», що Самопоміч погодилася «злити» ці вибори. Ані підтвердити, ані спростувати подібні чутки не можу, однак нинішні результати голосування дають нові підстави для подібних міркувань.

Було очевидно, що Семенченко чужий жителям Кривого Рогу. Крім того, у нього неоднозначна репутація. На тлі потужної організаційної роботи штабу Вілкула (включно з такими явно недемократичними методами, як підвезення виборців і видача грошової допомоги напередодні виборів), а також наявність електорального ядра шанси Семенченка були невисокими. Як результат: ганебна поразка. Самопоміч або недооцінила ці вибори, або помилилася у виборі кандидата.

Ще один фактор, який зіграв на руку Опозиційному блоку – розсіювання демократичного електорату. Електорат Вілкула був консолідований, на його полі практично не було конкурентів. А демократичні сили, тим часом, змагалися між собою.

Думаю, за результатами цієї болючої поразки Самопоміч повинна проаналізувати свою кампанію і провести роботу над помилками.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.