Кремлівський шантаж Кримом

7 коментувати
Росія хоче виключити Україну з переговорів по Донбасу

За повідомленнями російських ЗМІ, на засіданні Ради Безпеки РФ щодо останніх подій у Криму профільним відомствам країни було доручено розробити «відповідні кроки» щодо України. Джерела кажуть, що «варіант з нанесенням потужних відповідних військових ударів не розглядається», однак «Москва може перестати стримувати відповідні дії армії ДНР у відповідь на безперервні артилерійські обстріли з боку українських силовиків».

Думаю, ми маємо справу з цілеспрямованим витоком інформації. У зв'язку з цим є дві новини: хороша і погана.

Хороша в тому, що Росія, судячи з даного витоку, не планує реагувати на так званий інцидент в Криму якоюсь масштабною агресією або війною. Тобто, наступу з боку Криму, мабуть, очікувати не варто. І це добре. Минулого тижня багато хто побоювався саме такого сценарію.

Погана новина полягає в тому, що існує ризик загострення ситуації в Донбасі. Разом з тим, загострення не неминуче. Це загрози, своєрідний шантаж, причому не стільки в бік України, скільки в бік Заходу: або ви впливатимете на Україну, або чекайте ескалації в Донбасі.

Як мені здається, якщо б в Росії насправді планували загострення на сході, ми б вже це відчули. Але поки що очевидних ознак ескалації бойових дій в Донбасі немає.

Судячи з даного витоку, Росія не планує реагувати на інцидент в Криму якоюсь масштабною агресією або війною

Яка ж мета російських погроз? На мій погляд, всі ідея в тому, щоб через Захід організувати тиск на Україну в рамках переговорного процесу по Донбасу, і добитися тим самим поступок. Якщо Москва не відчує істотних результатів, можливі подальші провокації.

Психологічна обробка західних лідерів зі сторони Росії, швидше за все, продовжиться на саміті G20 в Китаї, де української сторони не буде. Боюся, весь задум «кримської комбінації» полягав у тому, щоб не допустити зустрічі нормандської четвірки в Китаї та участі в цьому саміті президента Петра Порошенка. Для українського президента приїзд на саміт Великої двадцятки – це додаткова можливість поспілкуватися зі світовими лідерами, в тому числі і китайськими.

Можливо, в Москві вирішили, що зараз краще вести переговори окремо, без участі українського президента. Тактика Кремля наступна: хоча б тимчасово виключити Порошенко з переговорного процесу, щоб Путін спілкувався безпосередньо із західними лідерами, домовився з ними, а вони, в свою чергу, почали б тиснути на Київ.

Не думаю, що ця комбінація спрацює. Захід, звичайно, хоче уникнути ескалації, але не таким чином. Вони розуміють, що без згоди Києва врегулювати конфлікт в Донбасі не вдасться. Виключити Україну з переговорів не вийде.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.