Коли пройдуть вибори в Донбасі

3 коментувати
Росія дуже незадоволена законопроектом, який був складений міжнародною групою, і тому всіма силами намагається представити власний варіант

Ключові питання щодо безпеки в зоні конфлікту в Донбасі досі залишаються невирішеними: це передача російсько-українського кордону під контроль ОБСЄ та встановлення перемир'я. Очевидно, що до забезпечення сталого перемир'я ні про які вибори на окупованих територіях Донбасу не може йти мови.

Для того, щоб зрозуміти, коли все ж відбудуться вибори, підемо методом від супротивного: візьмемо оцінки самих сепаратистів, яким, думаю, «спустили» їх з Москви. Минулого тижня лідер ДНР Олександр Захарченко, і Денис Пушилін, який від імені бойовиків бере участь у переговорах, висловлювали одну і ту ж думку: раніше кінця року вибори навряд чи відбудуться.

Більш того, Пушилін навіть назвав проведення виборів в цьому році малоймовірним, заявивши, що яке-небудь політичне врегулювання в зоні конфлікту може відбутися протягом п'яти років. Думаю, насправді це позиція Владислава Суркова, яку Пушилін просто озвучив.

На мій погляд, у Москві немає ніяких ілюзій щодо виборів у Донбасі. Кремль, зрозуміло, тисне на Захід і хоче через нього змусити Україну капітулювати в даному питанні, змусити нас працювати за російським сценарієм. Тим не менш, українська позиція залишається дуже жорсткою.

В Москві немає ніяких ілюзій щодо виборів на сході України

Ще один момент – законопроект про вибори. Наскільки я знаю, робота над ним вийшла на фінішну пряму. Але в останні тижні російська сторона почала дуже активно висувати контрпропозиції щодо виборів у Донбасі: як на зустрічі в Берліні в середині травня, так і на переговорах у Мінську. Скрізь Росія ставить питання про розгляд своїх контрпропозицій.

Чому це відбувається? Судячи з усього, Росія дуже незадоволена законопроектом, який був складений міжнародною групою, і тому всіма силами намагається представити власний варіант. Це також говорить про те, що ніякого компромісу про проведення виборів у Донбасі на даний момент немає.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.