Кого покарають за Іловайськ

13 коментувати
Головною помилкою стало те, що Україна недооцінила загрозу російського вторгнення

Я не думаю, що після завершення розслідування Іловайскої трагедії відбудуться гучні репресії. Так, когось покарають, оскільки цього будуть вимагати і в парламенті, і за його межами. Але навряд чи, з урахуванням делікатних політичних моментів, на заклання віддадуть Муженко. Тим паче, наскільки я розумію, у доповіді прямих звинувачень на його адресу немає. Та і в цілому тут викладена саме позиція Генштабу.

Питання іншої точки зору залишиться відкритим на якийсь час. Ідеологічна боротьба навколо теми Іловайська продовжиться. Але розставляти крапки над «і», ймовірно, доведеться вже історикам: вони повинні визначити, чиєї провини в цій трагедії було більше.

Те, що помилки були вчинені як Генштабом, так і добровільними підрозділами, сумнівів не викликає. На жаль, свій внесок в те, що трапилося внесли всі учасники подій з української сторони.

Серед помилок і прорахунків, які виділив би я – це те, що Україна недооцінила загрозу російського вторгнення. З одного боку, я розумію позицію, викладену в доповіді: до останнього моменту підтверджень було недостатньо.

Навряд чи на заклання віддадуть Муженко

З іншого боку, можна провести безліч історичних аналогій, аж до 1941 року, коли Сталін не вірив, що Німеччина зважиться напасти, незважаючи на чисельні попередження. Американці в Перл-Харборі теж недооцінили противника. Тут складно когось звинувачувати: оцінка розвідданих – дуже тонка матерія.

А ось тактична та стратегічна координація були серйозною проблемою. Я чув з різних джерел про те, що Корбан, та й не тільки він, приймали багато військових рішень самостійно, через що в районі виник безлад. Це, на жаль, так.

Тому звалювати всю провину тільки на Генштаб або тільки на добровольців було б неправильно. Всі учасники подій несуть частку відповідальності за те, що трапилося в Іловайську.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.