Яресько, Гройсман чи Яценюк. Кому дістанеться Кабмін

4 коментувати
Перевага Наталії Яресько в тому, що вона буде виглядати, як відносно нейтральний прем'єр-міністр

Перевага Наталії Яресько в тому, що вона буде виглядати, як відносно нейтральний прем'єр-міністр

Перш ніж ми зможемо оцінювати кандидатів на пост прем'єра, Яценюк повинен піти у відставку

У вівторок, 8 березня, британське видання Financial Times заявило, що крім кандидатури міністра фінансів Наталії Яресько українська влада також розглядає можливість призначення на пост прем'єра, спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана.

І все ж обговорення будь-яких перестановок в уряді і, насамперед, питання, хто буде новим прем'єр-міністром, будуть мати сенс виключно у разі виконання двох попередніх умов.

Для початку, повинен погодитися піти нинішній прем'єр-міністр, Арсеній Яценюк. Наскільки я розумію, він у відставку не збирається. Це перша проблема.

Друга проблема – кандидатура нового прем'єра повинна бути узгоджена всередині нової об'єднаної коаліції. Тут у спікера парламенту Володимира Гройсмана, про можливості призначення якого на посаду прем'єра писало нещодавно Financial Times, дійсно є шанси.

Наскільки я знаю за оцінками депутатів Верховної Ради, Гройсман для них – більш прохідна кандидатура, ніж нинішній міністр фінансів Наталія Яресько, кандидатура якої також обговорюється.

Тим не менше, сам Гройсман цього не хоче і, наскільки я розумію, у його призначенні не дуже зацікавлений і Порошенко. Призначення Гройсмана буде означати, що БПП бере на себе повну відповідальність за уряд.

Призначення Гройсмана буде означати, що БПП бере на себе повну відповідальність за уряд

Перевага Наталії Яресько в тому, що вона буде виглядати, як відносно нейтральний прем'єр-міністр, технократ з непартійним урядом. Президента це влаштує. І, головне, це влаштує наших західних партнерів, що є принциповою обставиною.

Але, перш ніж ми зможемо оцінювати кандидатів на пост прем'єра, Яценюк повинен піти у відставку. Якщо сьогодні не з'явиться повідомлення, що готується позачергова сесія парламенту, всі ці оцінки будуть несуттєвими.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.