Як Путін маніпулює Україною

4 коментувати
Один з мотивів затягування обміну з боку бойовиків – спроба прикрити той мерзенний і сумний факт, що частина з них вже загинули

Представник України в Тристоронній контактній групи Леонід Кучма заявив, що бойовики маніпулюють питанням полонених, затягуючи обмін, тоді як насправді багатьох людей з нашого боку може вже не бути в живих. На жаль, такий ризик дійсно є.

Я чув від людей, які займаються обміном полонених, у тому числі і за лінією СБУ, хоча інформація про це делікатна і неофіційна, що йдеться про застосування тортур, надмірну жорстокість до наших полоненим, моральному та фізичному тиску. Можливі різні варіанти – ситуація дуже непроста.

Тому я змушений обережно погодитися з Леонідом Кучмою: можливо, частина наших людей, що знаходилися у полоні, дійсно могли загинути в результаті таких дій бойовиків-сепаратистів.

Так що один з мотивів затягування обміну з боку бойовиків і приховування інформації про полонених – спроба прикрити той мерзенний і сумний факт, що частина з них уже загинули.

Є і інша сторона: тема полонених, починаючи від Надії Савченко і закінчуючи людьми, про яких широка публіка майже нічого не знає - навіть імен, - інструмент шантажу і маніпулювання з боку Путіна і сепаратистів. Темою заручників грають постійно.

Сепаратистів і Росію не цікавить обмін своїх на чужих

Сепаратистів і Росію не цікавить обмін своїх на чужих; тема військовополонених для них виключно інструмент тиску на українську сторону. Через її використання вони намагаються змусити нас до поступок з інших питань.

На жаль, інструментарій відповідного тиску з нашого боку обмежений. Тим не менш, один з варіантів – активне залучення до вирішення долі заручників (адже мова йде не тільки про військових, там є і журналісти, і цивільні особи з проукраїнською позицією, які опинилися в ув'язненні у сепаратистів). Потрібно залучати міжнародні організації – від Amnesty International і Червоного Хреста до інших, включно з російськими. Це дуже важливо, адже до західних організацій, як ми бачимо, сепаратисти ставляться з підозрою і, якщо не блокують, то обмежують їх діяльність.

Залучення ж російських організацій може стати непоганим тактичним ходом. Він не гарантує успіху, але дозволить уникнути хоча б заперечення і неприйняття їх діяльності «з порога». Можна спробувати діяти і через російських правозахисників у тому числі, щоб натиснути на сепаратистів.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.