22 жовтня 2018, понеділок

Як запобігти вибухам боєприпасів

3 коментувати

Слова міністра оборони насторожують

Під час свого виступу міністр оборони Степан Полторак розповів про передумови, які могли привести до вибуху в Ічні. Мене насторожили його слова про те, що зараз дуже важко знайти людину, яка би погодилась бути керівником таких складів боєприпасів. Чому? Бо люди бояться – вірогідність вибухів дуже велика.

І зараз я би не сміявся над варіантом про диверсію. У випадку з Ічнею я схиляюсь до цієї версії зокрема через те, що саме зараз відбувається собор Константинопольського патріархату, де мають розглядати питання про томос. Виходячи з логіки гібридної війни, було б цілком доречно відволікти увагу та збурити суспільство переключитись з перемоги на зраду.

Хоча не слід забувати і про об’єктивні проблеми з обороною, нестачею коштів тощо. Я не прихильник того, щоб просто призначити «стрілочника» чи винного. Та логіка показового покарання – хай навіть дисциплінарного – необхідна. Це би змусило працівників інших складів більш активно працювати, виконувати свої обов’язки та вирішувати наявні проблеми. Та що бачимо натомість?

Наприклад, нещодавно відновили керівника одного з таких складів – одразу обурення. Бачите, мовляв, яка безкарність. Швидше за все його і хотіли покарати, проте порушили процедуру. Часом людину звільняють з дрібним порушенням процедури, і та відновлюється на посаді за формальним рішенням суду. Це нескладно – сьогодні повно таких випадків. Той же Полторак скаржився на складні бюрократичні процедури.

І зараз я би не сміявся над варіантом про диверсію

Бюрократизація панує і в організації будівельних робіт. Проблема, безумовно, пов’язана з тим, що коли відмовитись від тендерів, то можуть бути зловживання. Та я вважаю, що враховуючи всю складність ситуації з вибухами боєприпасів, треба думати над прискореною процедурою будівництва та виділенням коштів на нові сховища та охорону. Можна безкінечно скаржитись – не вистачає ресурсів. А ви щось пропонували, щось робили?

На жаль, простих рішень тут немає. Передусім необхідно провести серйозний аналіз – зараз Рада національної безпеки і оборони має серйозно та ретельно розібратись, у чому проблема. Зрештою, перш ніж показово карати винних – їх треба спочатку знайти. І просто покарання замало – треба провести серйозний аудит, запропонувати рішення.

Судячи зі слів Полторака, якщо в нас така ж ситуація на інших сховищах – а схоже на це – то вибухи відбуватимуться і далі. Тому не просто показово покарати винних, а спочатку їх знайти, а також дисциплінувати інших. Вирішувати проблему треба комплексно – не чекати, поки прийде хтось інший і щось запропонує. Йдеться про надзвичайну ситуацію, а тому інструменти та засоби теж треба шукати надзвичайні.

Думаю, що за кілька днів-тижнів розв’язати це неможливо. Розумію, що після виборів може оновитися влада – та зробити це треба ще до цього.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.