Ігри патріотів. Чому в Україні заговорили про візи для росіян

0 коментувати
Активні розмови про візовий режим з Росією і зупинення поїздів зараз пов'язані з рішенням щодо російських соціальних мереж

Санкції просто дали імпульс цим розмовам. Тема про візовий режим не нова, це ініціатива "Народного фронту", і вони мабуть вирішили скористатися ситуацією. На мій погляд, як і з іншими подібними ініціативами у владних структурах і в парламентській коаліції, саме НФ є ініціатором такого ідеологічного наступу. Вони намагаються розігрувати цю карту войовничого патріотизму і намагаються на цьому підняти свої рейтинги, і відновити свою репутацію, хоча навряд чи це станеться внаслідок подібних дій і саме зараз.

Головна причина ажіотажу – саме рішення щодо соцмереж. Воно масштабне і резонансне. Саме воно породило такі очікування з одного боку, і з іншого – подібні ініціативи. Але в повному обсязі вони навряд чи отримають підтримку. Варто звернути увагу, що фракція БПП дуже обережно відреагувала на пропозицію проголосувати за візовий режим вже зараз, точно так само й щодо залізничного сполучення. З точки зору національної безпеки це нічого не дасть. Режим контролю на кордоні досить надійний. Він неідеальний, але ситуація набагато краща, ніж була в 2014 році. І візовий режим нічого особливого не доповнить.

Тема про візовий режим не нова

Що стосується повного розриву сполучення – це викличе невдоволення. Потрібно враховувати, що 20% населення має родичів там, інші – працюють в Росії. Це викличе невдоволення, і число незадоволених зросте. А чи дасть це голоси коаліції, я не дуже впевнений. Тому що серед прихильників цих поглядів дуже багато різко емоційних критиків президента і для них патріотичні ініціативи не стануть аргументом для того, щоб проголосувати на наступних виборах або за Порошенка, або за НФ. У них вже є свої переваги. Радикальні націоналісти будуть голосувати або за Свободу, або за Нацкорпус, ніша переповнена, в такий же войовничий патріотизм стала грати Самопоміч. Люди з цього табору – дуже жорсткі критики президента, тому зміни в симпатіях не відбудеться. Тобто загравання з войовничими патріотами з боку президента і НФ є. Останні завжди були в цій ніші, але програли не тому, що зрадили поглядам. Головний негатив пов'язаний з діяльністю Яценюка. А те, що вони взяли на поруки Мартиненка, тільки додало негативу. Всі ці ігри патріотів рейтингового ефекту не дадуть.

Але мода на це певна є. Для Порошенка і його команди – це пошук виграшних тем. Вони шукають, на чому можна додати рейтинг, знайти додаткових прихильників. Але, на мій погляд, навряд чи знайдуть.

Часи змінилися, діють інші чинники. Після торгової блокади ОРДЛО, рішення РНБО щодо соцмережа, ця мода повернулася, стала більш актуальною.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.