Газова пастка для України

0 коментувати

Після прийняття закону про Антикорупційний суд всі якось заспокоїлися, переключилися на інші теми. Однак, в переговорах з МВФ залишилася ще одна вкрай важлива тема - ціна на газ

Нагадаю диспозицію, яка існувала навесні, ще до фінальної стадії епопеї з Конституційним судом. МВФ наполягав на виконанні раніше взятих українською владою зобов'язань про підвищення ціни на газ. За різними неофіційними і напівофіційними витокам ціна тисячі кубометрів газу могла зрости до 10-11 тис. грн. Уряд Володимира Гройсмана під різними приводами відмовлявся від підвищення ціни на газ, тим більше такого різкого, розуміючи його ризики і для бюджетного балансу, і для соціальних інтересів простих споживачів.

НАК «Нафтогаз України», об'єктивно кажучи, не був проти підвищення ціни на газ, але, напевно, брав до уваги політичні ризики цього рішення. Адміністрація президента в переговорах з МВФ щодо ціни на газ не брала участі, але очевидно, що різке підвищення ціни на газ у передвиборний рік навряд чи відповідає інтересам Петра Порошенка. Начебто, Нафтогаз і уряд знайшли якийсь компромісний варіант для МВФ. Але в останні дні знову пішли чутки, що МВФ наполягає на істотному підвищенні ціни на газ.

Упертість і прямолінійність панів з МВФ не перестають дивувати. Будь-яке різке підвищення ціни на газ восени-взимку 2018 року означатиме і суттєве зростання соціально-економічної напруги в країні і зелене світло для перемоги на президентських виборах когось із популістів (не буду нікому робити реклами).

На переговорах з МВФ повинна бути єдина позиція

З іншого боку, не можна відмовитися від переговорів з МВФ з цього питання. Інакше різко зростають ризики фінансової кризи - аж до дефолту. У цих умовах президентська команда, уряд, керівництво Нафтогазу повинні забути про всі розбіжності між собою і діяти максимально скоординовано. На переговорах з МВФ повинна бути єдина позиція.

Перекласти відповідальність за непопулярне рішення на когось одного не вийде. Розлючений платник комунальних тарифів буде звинувачувати в підвищенні ціни на газ і тепло всіх представників влади. Тому, як і щодо антикорупційного суду, в переговорах з МВФ треба шукати розумний компроміс.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.