Донбас між Сирією, біженцями та Росією

6 коментувати
Інформаційний вплив Росії на Заході зберігається, але Путіну не довіряють

Останнім часом на Заході, особливо в Європі – активно звучать заяви, що для ефективної боротьби з Ісламською державою світовій спільноті необхідна підтримка Росії. Мовляв, для вирішення цієї важливої проблеми Європі варто піти на примирення з РФ.

Такі настрої дійсно існують, але з застереженнями. Активізація військової підтримки Росією Башара Асада, звичайно, турбує, і США, і частково Європу. Одна справа, коли мова йде про співпрацю з РФ у питанні боротьби з Ісламським державою (хоча вже зрозуміло, що безпосередньо Москва воювати там не буде), інша – коли мова йде вирішенні іранського питання (тут співпраця з Росією дійсно необхідна).

Проте широко відома ідея розміну України на Сирію – це виключно пропагандистські «качки». Інформаційний вплив Росії на Заході зберігається, але Путіну не довіряють. Західні політики будуть шукати баланс інтересів, але ніяких розмінів не буде, як і повернення до попередніх стосунків.

В Європі ситуація, звичайно, інша. Тут санкції проти Росії – досить непопулярна ідея. Багато агітують піти на зближення з Росією, тому що є безліч інших проблем – Близький Схід, біженці і т. д. Такі настрої, наприклад, побутують у Франції. Так, екс-президент Франції Ніколя Саркозі в інтерв'ю французькому виданню Le Figaro заявив, що Європа робить серйозну помилку, погіршуючи відносини з Росією. «Нам потрібна Росія для боротьби з Ісламським державою», - сказав французький політик.

Криза біженців відверне увагу Європи від України

Крім того, криза біженців буде відволікати увагу Європи від української кризи. У цьому є як свої плюси, так і мінуси. Зокрема, якщо Меркель і Олланд повністю сконцентруються на виконання Мінських угод, то вони почнуть чинити на Україну більший тиск.

Поки тиску немає. Переговори тривають, але увага Європи зміщена на її власні проблеми.

Однак позиція Америки та Німеччини не настільки проста, як заяви Саркозі. Вони будуть шукати більш-менш збалансовані компроміси. В першу чергу, Захід буде прагнути до того, щоб закінчити війну на сході України.

Головне питання полягає в тому, як це вдасться реалізувати? Проблеми на переговорах у Мінську і непростий процес прийняття змін до Конституції України – все це говорить про те, що виконати Мінські угоди до кінця поточного року не вдасться. Далі – або оновлення самих домовленостей, або зсув термінів їх виконання. Це питання залишається відкритим. Важливо розуміти, що у разі відмови України від «Мінська», Європа підніме питання поступового пом'якшення санкцій проти Росії.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.