Чому українці не пішли голосувати

1 коментувати
Ще до виборів було очевидно, що явка буде низькою: у нас зашкалював показник тих, хто не визначився

Хтось називає явку на нинішніх виборах катастрофічно низькою. Я з цією оцінкою абсолютно не згоден, оскільки такий показник був очікуваний, і я його прогнозував ще до виборів. Тут спрацювали одразу кілька причин.

Перша і визначальна полягає в тому, що, коли місцеві вибори проводяться окремо від парламентських, явка завжди виявляється набагато нижчою. Це відбувалося вже неодноразово.

Другий фактор – це розчарування виборців плюс засилля реклами, так званий "білий шум". На виборця вилився потік реклами, велика кількість нових політичних сил. Багато виборців просто розгубилися в цій ситуації, не знали, за кого голосувати. В результаті вони вирішили просто відмовитися від походу на вибори.

В 2008 році явка була навіть нижчою, ніж зараз

Ще до виборів було очевидно, що така ситуація буде мати місце: у нас зашкалював показник тих, хто не визначився. Кожен третій виборець не знав, за кого голосувати, а по деяких регіонах кількість доходила до 50%. В результаті ці люди не прийшли на вибори – цілком закономірна ситуація.

У нас уже відбувалося щось подібне – приміром, у Києві в 2008 році, коли явка була навіть нижчою, ніж зараз. Тому писати про катастрофічне зниження явки, на мою думку, було б некоректно.

До того ж, все пізнається в порівнянні: явка на місцевих виборах у нас вища, ніж у США або на минулих парламентських виборах в Польщі. Тому панікувати з приводу низької явки не варто, хоча економічна криза і розчарування значної частини населення, причому в різних політичних силах, посприяли її зниженню.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.