Чи зніме Трамп санкції з Росії

4 коментувати
Чи зніме Трамп санкції з Росії
Новий американський президент не стане робити подарунки Путіну: це не відповідає його переговорній стилістиці

Радник президента США Келліенн Конвей повідомила, що обговорюється можливість послаблення санкцій щодо Росії .

Тим не менш, пом'якшення позиції щодо санкцій проти Росії на цей момент немає, і як я зрозумів з коментарів сторін, в розмові Трампа з Путіним ця тема не піднімалася. Більш того, жоден із уже підписаних Трампом указів не стосується Росії, тому поки що рано робити висновки про майбутнє санкцій.

Які можна зробити загальні висновки за першим тижнем роботи Трампа? Перші шість днів на посаді президента США він практично не торкався питань міжнародної політики – за винятком виходу з угоди про Транстихоокеанське партнерство, теми будівництва стіни на кордоні з Мексикою та імміграції.

Глобальні міжнародні проблеми і розмови про них із союзниками Трамп залишив на кінець тижня. Перша зустріч відбулася з прем'єр-міністром Великобританії Терезою Мей. Між іншим, на цій зустрічі до Трампа була доведена офіційна позиція Сполученого Королівства: санкції з Росії знімати недоцільно, поки не виконані Мінські угоди.

Про це в телефонній розмові, що відбулася в суботу, новому президенту Сполучених Штатів повідомила канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Те, що Дональд Трамп спочатку поговорив з Мей і Меркель, і тільки потім з Путіним, багато на що вказує

І те, що Дональд Трамп спочатку поговорив з впливовими дамами з Європи, а лише потім з Путіним, теж багато на що вказує. Тому панікувати завчасно нам не варто.

Проблема, звісно, існує. Тема пом'якшення санкцій обговорюється командою Трампа, тому витоки інформації почасти відповідають дійсності. Але це обговорення в рамках сценаріїв поведінки.

Не думаю, що Трамп стане робити подарунки Росії: це не відповідає його переговорній стилістиці. Він звик діяти як бізнесмен – за принципом «ти – мені, я – тобі». Тим більше, в контексті звинувачень про російський слід під час виборів, а також компроматного скандалу, новий президент, найімовіршніше, буде побоюватися робити відкрито проросійські кроки – принаймні, спочатку. В іншому випадку це знову викличе хвилю недовіри та підозр.

Питання санкцій поставлять на порядок денний, але в переговорах з Росією не варто очікувати швидких результатів. Спочатку будуть домовлятися про зустрічі, обговорювати варіанти взаємодії (насамперед – проти ІД). Українське питання також обговорять, але поки що в найближчі місяці Трампу потрібно «в'їхати в тему» – увійти в проблематику. І тільки після того, як він зрозуміє, що можна і потрібно зробити, він почне діяти.

Думаю, десь в найближчий місяць також відбудеться зустріч з Петром Порошенком – якщо не з Трампом особисто, то хоча б з держсекретарем чи віце-президентом. Наскільки я розумію, зараз Порошенко докладає всіх зусиль, щоб домовитися про особисту зустріч з американським президентом. І завдання української сторони – донести до Трампа та його команди ситуацію та аргументи України. Після цього Трамп буде визначатися, як діяти в українському питанні.

Що стосується санкцій, то їх пом'якшення можливе – ця тема буде підніматися і в Європі, де політичний ландшафт теж змінюється. І додатковим викликом для нас сьогодні є не стільки Трамп, скільки новий міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель, який не приховує свого бажання пом'якшити тиск на Росію. На щастя, в Німеччині зовнішньополітичні питання визначає все ж Ангела Меркель.

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.