Чи настане завтра перемир'я

0 коментувати
У роботі нормандського формату настала пауза

26 серпня на засіданні тристоронньої контактної групи Україна виступила з ініціативою про припинення вогню в Донбасі з 1 вересня. Партнери України по нормандскому формату, Німеччина і Франція, підтримали ініціативу Києва. Чи буде це реалізовано? Особисто у мене з цього приводу великі сумніви.

Завтра, 1 вересня, обстріли, цілком можливо, скоротяться, але ненадовго. Передумов для сталого перемир'я, тривалого «режиму тиші», я поки що не бачу.

Минулого року перші осінні місяці були найбільш спокійним періодом, перемир'я відносно успішно дотримувалося. Причина – підготовка Путіна до поїздки до Нью-Йорка на сесію Генасамблеї ООН, де він виступив з промовою. Під цей візит російського президента потрібно було створити мирний фон: постати в образі миротворця. Але цього року Путін в Нью-Йорк не їде.

Контактна група з Донбасу, на якій Україна і виступила з ініціативою про припинення вогню, лише фіналізує ті домовленості, які були досягнуті в нормандському форматі. В роботі нормандського формату, тим часом, настала пауза, яку оголосила Росія. Від Тристоронньої контактної групи самостійних рішень очікувати не варто. Але і припинити ці переговори не можна, в іншому випадку – ескалація війни. Тому потрібно домовлятися про реальне припинення вогню, про поступову деескалацію конфлікту.

Хто першим вийде з Мінська, той і програв

Ситуація склалася таким чином, що гра йде на те, хто першим припинить виконання Мінських угод: порушить їх умови, або оголосить про вихід з мінського формату. Хто зробить це першим, той і програв. І ті, хто закликає до подібного українців, хочуть зробити подарунок Росії. Якщо Україна вийде з Мінська, це стане залізним аргументом для припинення санкцій проти Росії.

Єдина альтернатива політичного врегулювання конфлікту, яка прописана в Мінських домовленостях і яка є нереалістичною, - поступове замороження конфлікту. Це єдина реальна альтернатива, менше зло.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.